Naga MarketsWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że notowania większości spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zakończyły pierwszą sesję nowego tygodnia pod kreską. Fakt ten sprawił, że sam indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś o 0,84 proc.

  • 7 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało we wtorek na wartości
  • 13 z 20 spółek z WIG20 traciło we wtorek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 jedynie 7 zyskiwało dziś na wartości i 13 traciło na wartości. Już kolejny dzień z rzędu, największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), której akcje podrożały w trakcie wtorkowego handlu o kolejne o 6,28 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, znów na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania spółki Tauron, której akcje zanotowały spadek o 5,97 proc.

Źródło: Stooq

53 proc. spółek z GPW traciło we wtorek na wartości

W trakcie wtorkowego handlu największe obroty odnotowano na akcjach CD Projektu. Na uwagę zasługuje także fakt, że były one niemal 3-krotnie większe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że aż 53 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie traciło dziś na wartości, 35 proc. odnotowało wzrosty a 12 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Statystyka wtorkowej sesji

Akcje Tauronu zmierzają w kierunku 1,43 zł

Spoglądając na notowania spółki Tauron zauważymy, że cena jej akcji spadła od 28 lipca br. o 42,58 proc., pokonując przy tym techniczne wsparcia w wysokości 2,44 zł i 1,91 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, niewykluczone, ze cena akcji spółki osunie się aż do 1,43 zł.

Akcje PGE zmierzają w kierunku 4,90 zł

Spoglądając na notowania Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zauważymy, że wskutek niedawnych spadków, rynek wybił już dołem z kanału spadkowego, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena akcji spółki mogłaby osunąć się nawet w okolice 4,90 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaledwie 7 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Następny artykułKurs funta na solidnym plusie, dolar, euro i frank także w górę, GBP/PLN po 4,8480 zł ww wtorek 15 września
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here