Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,57%.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

Lotos liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 11 zyskiwało dziś na wartości a 9 odnotowały spadki. Liderem wzrostów okazał się Lotos, którego akcje podrożały w trakcie poniedziałkowego handlu o 4,24 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Tauronu, którego akcje traciły 5,54 proc.

Źródło: Stooq

Spoglądając na notowania Tauronu zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków cena akcji osunęła się poniżej istotnego wsparcia w wysokości 2,40 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet przetestowania rejonu 2 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAUD/USD spadnie do 0,64, a NZD/USD do 0,60 w II poł. 2020 r. – Rabobank
Następny artykułZłoty na plusie na początku tygodnia, dolar, euro, funt i frank tracą, USD/PLN po 3,9650 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here