Naga MarketstauronTauron Polska Energia planuje zrealizować w tym roku nakłady inwestycyjne porównywalne do zeszłorocznych, poinformował ISBnews.TV wiceprezes Jerzy Topolski. W 2019 r. nakłady inwestycyjne Taurona wyniosły 4 128 mln zł.

Tauron ma nadzieje na podobne nakłady inwestycyjne jak w roku ubiegłym

“[Kwota nakładów inwestycyjnych] powinna być porównywalna do wykonania w 2019 roku, pomimo tych przejściowych problemów COVID-owych. Wiele wskazuje, że na koniec roku zbliżymy się do wielkości nakładów z poprzedniego roku” – powiedział Topolski w rozmowie z ISBnews.TV.

Wśród kierunków inwestycyjnych wskazał w szczególności odnawialne źródła energii – wiatr i fotowoltaikę – a także nakłady na sieci dystrybucyjne.

“Te poziomy nakładów, które planuje dystrybucja chcemy utrzymać na poziomie już zaplanowanym, bez ograniczania w tym zakresie. W tej chwili wydajemy ok. 2 mld zł rocznie. W tym czasie teraz tych najbliższych planów rozwoju, które mamy zatwierdzone [przez Urząd Regulacji Energetyki], to są poziomy między 2,2 a 2,5 mld zł roczne” – wskazał Topolski.

Te artykuły również Cię zainteresują

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Kamila WajszczukConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here