Naga Marketstauron-ccKońcówka roku przyniosła długo wyczekiwane odbicie spółek z sektora energetycznego, co niewątpliwie pomogło podźwignąć się warszawskiemu parkietowi. Jedną z nich był Tauron, którego walory w ostatnim czasie ponownie odbiły od historycznych minimów.


Po pomyślnym teście strefy wsparcia notowania koncernu poruszają się w obrębie kanału wzrostowego. W ubiegłym tygodniu jego górne ograniczenie było respektowane po czym zobaczyliśmy niewielką korektę. Dopóki będzie on zachowany, scenariuszem bazowym powinien być dalszy ruch na północ.

jdhwp68bo088joqqaaeg_1482834960855tauron

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Najbliższym ważnym oporem powinien być poziom 3,10 PLN, który stanowił maksima dla odbicia z marca. Osiągnięcie tej bariery byłoby ważne z tego względu, iż wyrysowałaby się formacja RGR, która może zapowiadać odwrócenie trendu wzrostowego. Jeśli zostałaby ona jednak złamana, to otworzyłaby się szansa na ruch w stronę tegorocznych szczytów wypadających przy poziomie 3,18 PLN. Natomiast strona podażowa zyskałaby więcej argumentów, jeśli udałoby się złamać kanał. W takim przypadku można będzie się spodziewać re-testu historycznych dołków wypadających w poniżej 2,41 PLN.

Domy maklerskie są dosyć podzielone w swoich ocenach dalszego potencjału koncernu. DM BZ WBK wydał rekomendację sprzedaży walorów koncernu z celem na poziomie 2,31 PLN. Natomiast DM mBank opublikował zalecenie „kupuj” z ceną docelową równą 3,03 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here