Naga MarketsTauron kontynuuje korektę. Główne wsparcie przy 3,15 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,14%. Akcje taniały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,43 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,21% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,43 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Kolejny tydzień w korekcie

Notowania spółek z sektora energetycznego odznaczają się relatywną siłą na tle otoczenia, jednak w ostatnich tygodniach ich notowania podlegają korektom. Podobnie jest na akcjach Taurona, które spadają w wolnym tempie od 7 czerwca. Na razie skala korekty wpisuje się w zasięgi poprzednich korekt. Wydaje się, że cena zmierza w okolice poprzedniego dołka, a jeżeli tu nie pojawi się próba odbicia, końca korekty można szukać następnie przy linii trendu u wsparciu 3,15 zł.tauron 30.06.2021
Notowania Tauron 30.06.2021

Gaz kluczowym surowcem

Elektrownie gazowe są niezbędnym elementem procesu transformacji polskiej energetyki i powinny zastąpić wyłączane bloki węglowe o mocy po 200 MW do połowy lat trzydziestych, uważa prezes Taurona Polskiej Energii Paweł Strączyński. “Uważamy, że bez zastosowania gazu jako paliwa przejściowego polska transformacja może się nie udać” – powiedział Strączyński podczas panelu na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym w Gdańsku. Przypomniał, że węglowe bloki o mocy 200 MW będą odstawiane, a w to miejsce system będzie musiał otrzymywać moce wytwórcze.

“Do 2030-2035 muszą powstać bloki gazowe w miejsce starych wyłączanych bloków węglowych i bloki te będą miały funkcję stabilizacyjną w polskiej energetyce” – dodał, W maju br. prezes Taurona informował, że grupa chce zbudować 3-4 GW mocy zainstalowanej w energetyce gazowej do 2030 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here