Naga MarketsTauron już z 10% odbiciem w październiku Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,68%. Akcje drożały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,75 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,74 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 100%.

Powrót do trendu

Notowania energetycznych spółek po okresie rozbudowanych korekt, zaczynają wracać do głównego trendu wzrostowego. Patrząc na notowania Tauronu, mamy już znaczące odbicie. Kurs w szybkim tempie odrabia spadki z września. Wydaje się, że wszystko prowadzi do kolejnego trendu maksimów trendu w rejonie 3,85 zł.tauron 13.10.2021
Notowania Tauron 13.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

2 nowe ściany

Tauron Wydobycie – spółka zależna Taurona Polskiej Energii – uruchomił dwie kolejne ściany wydobywcze w zakładach górniczych Janina i Brzeszcze. Łączny potencjał dobowego wydobycia z nich to około 10 tys. ton, podała spółka. Jeszcze w tym roku Tauron planuje uruchomienie kolejnego frontu ścianowego w zasobnym złożu eksploatowanym przez ZG Sobieski.

„Efektem wkroczenia w ostatnią fazę realizacji inwestycji pn. Budowa poziomu 800 metrów w Zakładzie Górniczym Janina – jest uruchomienie we wrześniu kolejnej, trzeciej już ściany wydobywczej na poziomie 800 m” – czytamy w komunikacie. Ściana o wybiegu wynoszącym około tysiąca metrów posiada zdolność wydobywczą na poziomie przekraczającym 5 tys. ton węgla na dobę. Węgiel pochodzący z tej ściany charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami jakościowymi, w tym kalorycznością na poziomie ok. 23 MJ/kg.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here