Naga MarketsTauron inwestuje w fotowoltaikę. Cały kwiecień w konsolidacji Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas czwartkowej sesji o około 1,48%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 1,12 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w czwartek 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,13 zł. W sumie od połowy marca w maksymalnym punkcie korekta sięgnęła 60% wzrostu ceny.

Finax

Cały kwiecień w konsolidacji

Kurs spółki na wykresie z dzienną skalą czasową wskazuje na typową konsolidację trwającą praktycznie cały ostatni miesiąc. Z jednej strony to dobrze, że nie mieliśmy typowej reakcji podażowej i zrealizowania zysków z silnego obicia w marcu. Taka sytuacja nie może jednak trwać w nieskończoność i w końcu kurs powinien ruszyć w jedną ze stron. Wydaje się, że są szanse na dalsze wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród powodów można wymienić po za potężną przeceną, choćby fakt, że w czasie kryzysu energetyka to dość pewny biznes. Dopóki kurs utrzymuje się ponad poziomem 1 zł, faworyzowana powinna być storna kupujących. Kluczowe będzie wybicie linii trendu i oporu w rejonie 1,25 zł.

tauron 4.05.2020
Notowania Tauron 4.05.2020

Tauron inwestuje w fotowoltaikę

Pierwsza farma fotowoltaiczna Taurona o mocy 5 MW powstanie w Jaworznie na terenach, na których w przeszłości zlokalizowana była Elektrownia Jaworzno I. Projekt będzie współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Farmę w Jaworznie zbuduje konsorcjum spółek Tauron Serwis i Tauron Dystrybucja Serwis, które wygrało przetarg na realizację tego przedsięwzięcia.

Obecnie na terenie inwestycji trwają prace projektowe. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku, dodano. Program Tauron PV to program budowy instalacji fotowoltaicznych na terenach Grupy Tauron o łącznej mocy 75-150 MWp. Obejmuje on pięć lokalizacji o różnym stopniu zaawansowania i mocy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here