Naga MarketstauronKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,10%. Akcje drożały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,63 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, porównywalnych do wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,63 zł. W sumie ruch spadkowy rozpoczęty na początku listopada wynosi już około 18%.


Akcje Tauron w układzie bocznym

Notowania spółki poruszają się w ostatnich miesiącach, a dokładnie mówić od kwietni, w trendzie bocznym między wsparciem okolic 1,45 zł, a oporem w rejonie 1,90 zł. Od połowy listopada trwa jednak mocny ruch spadkowy, gdyż kurs nie zdołał przełamać wspomnianego oporu. Spadki zbiegły się ze słabsza kondycją na szerokim rynku, a także zamieszaniu związanym z ogłoszeniem wezwania na akcje Energii przez Grupę Orlen. Od razu ruszyły także spekulacje, która z firm energetycznych będzie kolejna do przejęcia przez większy podmiot. Co do skorelowanych z naszym sektorem notowaniami certyfikatów CO2, w ostatnim czasie poruszają się one bokiem. Możliwe więc, że zniżka trwająca od lipca do października powoli się kończy, a to na nowo może zacząć szkodzić notowaniom spółki. Wydaje się, że najbliższym celem podaży jest wsparcie przy 1,45 zł, do którego prawdopodobnie zmierzamy.

tauron 17.12.2019
Notowania Tauron 17.12.2019

Inwestycja w energię słoneczną

Podczas poniedziałkowej sesji na rynek napłynęła informacja o tym, że firma zależna Tauron Ekoenergia podpisała umowę na zakup projektu farmy fotowoltaicznej w gminie Choszczno w zachodniopomorskim. Będzie to pierwszy obiekt Tauronu, który wyprodukuje energię ze słońca. Planowany termin oddania elektrowni do użytku to 2021 rok. Warto dodać, że we wrześniu spółka dokonała pięciu podobnych inwestycji. Informacja została bardzo dobrze przyjęta na rynku i kurs spółki wczoraj zyskiwał. Całkowity koszt budowy szacowany jest na 15 mln złotych. Farma fotowoltaiczna będzie produkowała 6GWh rocznie i będzie działać od 2021 do 2045 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here