Naga MarketsTauron i PGG 'są przekonane', że dojdą do porozumienia ws. wzajemnych relacjiPolska Grupa Górnicza (PGG) i Tauron Polska Energia wspólnie informują, że są w toku rozmów dotyczących realizacji i rozliczenia dostaw węgla w 2020 roku. Strony deklarują także gotowość do dalszych rozmów, podał Tauron w specjalnym oświadczeniu. “Termin spotkania kierownictwa obu organizacji zostanie ustalony po Bożym Narodzeniu, mamy nadzieję, że rozmowy odbędą się w pierwszym możliwym terminie. Jednocześnie PGG i Tauron deklarują, że bieżąca współpraca biznesowa prowadzona jest poprawnie” – czytamy w oświadczeniu.

Strony są przekonane, że w najbliższym czasie dojdą do porozumienia w kwestiach dotyczących wzajemnych relacji handlowych, podkreślono.

Te artykuły również Cię zainteresują
22 grudnia Tauron wypowiedział PGG umowę sprzedaży węgla ze skutkiem na 30 czerwca 2021 r.

PGG tego samego dnia poinformowała, że nie uznaje wypowiedzenia umowy na zakup węgla przez Tauron z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu za skuteczne.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here