Naga MarketsTauron i Grupa Azoty nie przygotują szpitali tymczasowych w KrakowieProjekty przygotowania i wyposażenia dwóch dodatkowych szpitali tymczasowych w Krakowie – przez Tauron Polską Energię i Grupę Azoty – obecnie “zostały zamrożone”, poinformowała ISBnews rzeczniczka Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Joanna Paździo.

Projekty przygotowania tymczasowych szpitali zostały zamrożone przez Tauron i Grupę Azoty

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Aktywów Państwowych, w Krakowie miały powstać dwa szpitale tymczasowe przygotowane przez Tauron i Grupę Azoty.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Na tę chwilę projekty przygotowania i wyposażenia dwóch dodatkowych szpitali tymczasowych zostały zamrożone. W dwóch szpitalach w województwie są wolne łóżka dla tzw. pacjentów covidowych – stąd takie decyzje” – powiedziała Paździo w rozmowie z ISBnews.

Jak przekazała, szpital tymczasowy przygotowywany w Tarnowie przez PKO Bank Polski niebawem będzie gotowy na przyjęcie tzw. pacjentów covidowych. Ma on stanowić “naturalne zaplecze na wypadek wystąpienia trzeciej fali zakażeń”.

W połowie listopada wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas poinformował, że zgodnie z decyzjami, 10 spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa przygotuje do eksploatacji 17 szpitali tymczasowych.

Autor: Wojciech ŻurawskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here