Naga MarketsTauron jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Sieci dystrybucyjne spółek należących do grupy obejmują 17% powierzchni kraju.Na wykresie miesięcznym widać bardzo ważną strefę wsparcia w okolicach 4 zł. Już kilka razy spadki zatrzymywały się właśnie na tym poziomie. Ostatnie odbicie od tej strefy rozwinęło się i aktualnie znajdujemy się przy dość kluczowym obszarze, którego charakterystykę przedstawię na niższym interwale.


Patrząc na wykres tygodniowy widać spadkową linię, która łączy 3 ostatnie szczyty. Poprzednie odbicie od tej linii doprowadziło do dużego spadku kursu. Aktualnie trwa druga próba wybicia ponad tę linię, co mogłoby doprowadzić do większej zwyżki. Jednocześnie na linię nakłada się strefa oporu w postaci szczytu z 2013 roku. Wybicie ponad te ograniczenia powinno zachęcić inwestorów do kupna akcji.

Na wykresie dziennym widzimy jak dużą wyprzedaż wyprowadzili sprzedający z poziomów, w których aktualnie się znajdujemy. Kurs spadł wtedy bardzo dynamicznie o 25%. Dlatego też, należy być ostrożnym kupując akcje teraz. Spoglądając na najnowszą historię warto zauważyć kanał wzrostowy, w którym porusza się kurs. Jeżeli na całej giełdzie zapanuje pozytywne nastawianie to wydaje się, że tym razem cena ma szansę wybić się ponad wspomniane wcześniej kluczowe ograniczenia. Pamiętając jednak o silnym spadku po poprzednim zderzeniu się z linią spadkową, warto ustawić linię obrony odrobinę pod lokalnym wsparcie np. w okolicach 4,90 zł.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

invest

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here