Naga MarketsTauron docelowo przekaże kopalnie do podmiotu wskazanego przez Skarb PaństwaKopalnie Taurona Wydobycie zostaną docelowo przekazane do podmiotu wskazanego przez Skarb Państwa, poinformował prezes Taurona Polskiej Energii Paweł Strączyński.

Tauron przekaże kopalnie do podmiotu wskazanego przez Skarb Państwa

“Kopalnie – czyli Tauron Wydobycie – zostaną docelowo przekazane do podmiotu wskazanego przez naszego głównego udziałowca, czyli Skarb Państwa, czekamy tylko na informacje […] czy to będzie JSW, PGG, SRK czy Węglokoks, czy też inny podmiot” – powiedział Strączyński w rozmowie z Parkiet.tv.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaznaczył, że przykładowo kopalnia Brzeszcze dysponuje pokładami węgla koksującego.

“W tej sprawie będę chciał się jak najszybciej spotkać z zarządem JSW i zaproponować zainteresowanie tematem kopalni Brzeszcze czy chociażby kopalni Sobieski” – dodał prezes.

Przypomniał, że podmioty wytwarzające energię z węgla mają trafić do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

Strączyński zaznaczył też, że wydzielenie energetycznych aktywów węglowych powinno odbyć się jak najszybciej.

“Tauron nie może czekać. Im szybciej zapadną decyzje, tym lepiej” – powiedział.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here