Naga MarketsTauron coraz bliżej kluczowego wsparcia przy 2,45 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,48 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego 0,80% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,52 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 85%.

Blisko wsparcia

Słabszemu sentymentowi na szerokim rynku nie oparły się spółki z sektora energetycznego. Na razie 2021 rok nie jest dla nich udany, choć skala przeceny nie jest drastyczna. Na wykresie widać, że kurs Taurona zmierza na wsparcie w rejonie 2,45 zł. Jest to bardzo czytelny poziom. Jeżeli tutaj nie uda się zainicjować odbicia, w grze pozostanie jeszcze położona nieco niżej linia trendu wzrostowego.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 25.02.2021
Notowania Tauron 25.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Uruchomiono nowe złoże

Tauron Wydobycie – spółka zależna Taurona Polskiej Energii – udostępnił złoże Brzezinka w Zakładzie Górniczym Sobieski, z zasobami ponad 20 mln ton węgla kamiennego, który będzie dostarczany do bloku energetycznego w Jaworznie, podała grupa. “Udostępniliśmy kolejny pokład węgla o parametrach niezbędnych dla bloków energetycznych. Z nowego złoża Brzezinka w ciągu najbliższych dziesięciu lat planujemy pozyskać ponad 20 mln ton paliwa, spełniającego wyśrubowane wymagania nowoczesnych bloków energetycznych. Dzięki bliskiej lokalizacji aktywów wytwórczych Grupy Tauron możemy im dostarczać paliwo wysokiej jakości, w zoptymalizowanej cenie” – powiedział prezes Taurona Wydobycie Jacek Pytel, cytowany w komunikacie.

Zasoby operatywne złoża Brzezinka mają powierzchnię około 9 km2 i są zlokalizowane pod terenami niezurbanizowanymi. Węgiel trafi m.in. do nowego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Jaworznie. Pierwsza eksploatowana ściana w nowym pokładzie ma 660 m wybiegu i 3,5 m wysokości. “Do pracy w ścianie wykorzystywany jest zmodernizowany kombajn ścianowy wyposażony w organy o średnicy ponad 2 m. Dla uruchomienia eksploatacji w przedmiotowej partii kopalnia pozyskała nowe wyposażenie w zakresie przenośników zgrzebłowych ścianowego i podścianowego. Transport urobku ze ściany realizowany jest odstawą taśmową 1 200 mm, która docelowo w znacznym zakresie służyła będzie również jako środek transportu załogi” – dodał Pytel.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | orlen akcje | akcje jsw | lotos gielda | dow jones |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here