Naga MarketsTauron chce szybkiej naprawy bloku w Jaworznie i ponownego uruchomienia w 2022r.Karpacz, 08.09.2021 (ISBnews) – Tauron Polska Energia skupia się na naprawie bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie i jego ponownym uruchomieniu w 2022 r., poinformował ISBnews rzecznik prasowy Łukasz Zimnoch.

„Dla Grupy Tauron priorytetem jest szybkie zakończenie naprawy bloku 910 MW w Jaworznie i ponowne uruchomienie jednostki w 2022 roku. Na początku sierpnia Tauron i Rafako wypracowały realny harmonogram przeprowadzenia prac naprawczych. Jeżeli jednak sytuacja firmy Rafako miałaby wpływ na realizacje tych prac, Tauron będzie analizował rożne scenariusze w tym zakresie” – powiedział Zimnoch, cytowany w materiale przekazanym ISBnews.Zaznaczył, że Tauron wykazywał się dużą elastycznością w relacjach biznesowych z Rafako, mając na uwadze najpierw uruchomienie bloku, a następnie naprawę jego części kotłowej. Kontrakt na realizacje inwestycji jest zabezpieczony gwarancjami, które wynoszą ponad 600 mln zł.

„Zgodnie z założeniami Zielonego Zwrotu, aktywność inwestycyjna Taurona koncentruje się na zwiększaniu potencjału OZE w miksie wytwórczym oraz modernizacji i rozwoju sieci dystrybucyjnej” – dodał rzecznik.

Na początku sierpnia Tauron Polska Energia i Rafako ustaliły, że zakończą prace naprawcze bloku o mocy 910 MW w Jaworznie do 25 lutego 2022 r. Prace będą prowadzone w rejonie komory paleniskowej. Doprowadzą one do trwałej poprawy działania bloku oraz zapewnią bezawaryjną pracę jednostki w dłuższej perspektywie czasowej.

Oddany do użytku w połowie listopada 2020 roku blok o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno to najnowocześniejsza jednostka tego typu w polskim systemie energetycznym oraz ważny element rynku mocy. Blok dysponuje 15-letnim kontraktem mocowym.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Kamila Wajszczuk

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here