Naga MarketsTauron chce przyłączyć do sieci ciepł. 42 MW w 2021 r. nakładem 40 mln złWarszawa, 23.09.2021 (ISBnews) – Tauron Polska Energia chce przyłączyć do sieci ciepłowniczej 42 MW w 2021 roku i przeznaczy na ten cel 40 mln zł, poinformowała ISBnews spółka. Tauron Ciepło uruchomił już usługę grzewczą na prośbę wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w regionie.

“Tauron dba o mieszkańców regionu. Jesteśmy w pełni gotowi na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Uruchomiliśmy już dostawy ciepła do kolejnych budynków w Katowicach, Świętochłowicach, Chorzowie, Siemianowicach, w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Będzinie. Segment ciepłowniczy stanowi ważny element naszego biznesu” – skomentował p.o. prezesa Artur Michałowski, cytowany w komunikacie.W poprzednim sezonie grzewczym 2020/2021 w elektrociepłowniach Grupy Tauron wyprodukowano łącznie około 12 milionów GJ ciepła. Z ciepła sieciowego dostarczanego przez Tauron korzysta ponad 800 tysięcy mieszkańców, przede wszystkim metropolii śląsko-dąbrowskiej, a także np. części województwa małopolskiego oraz Stalowej Woli.

Łącznie do 2026 Tauron Ciepło planuje przyłączyć do sieci ciepłowniczej średnio około 45 MWt ciepła rocznie. Na dziś, zgodnie z zawartymi umowami, przewidziano przyłączenie do sieci ciepłowniczej Tauron Ciepło ponad 200 budynków (137 MWt) ­w najbliższych latach.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange akcje rekomendacje | dzisiejszy kurs funta | pko akcje kupno | najwyższy kurs euro | notowania pzu | eur pln stooq | develia giełda |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here