Naga MarketsTauron blisko oporu przy 2,40 zł. Techniczna szansa na wybicie Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,31%. Akcje drożały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,31 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,21% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,30 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 45%.

Walka o wybicie oporu

Notowania spółki doznały silniejszego odbicia pod koniec września. Powodem odbicia w całym sektorze energetycznym, stało się rządowe porozumienia z górnikami, zakładające powolne wygaszanie branży. Po za tym, pojawiły się doniesienia o przejęciu przez Skarb Państwa spółki mające zając się budową elektrowni atomowej. To dobre informacje dla spółek energetycznych, które starają się zwiększać swój udział w OZE. Na wykresie kurs oscyluje pod oporem 2,40 zł i jak dotąd, brak silniejszej reakcji podażowej sugeruje szanse na wybicie i dalsze wzrosty.

tauron 7.10.2020
Notowania Tauron 7.10.2020

0,5 mld zł inwestycji

Tauron Polska Energia inwestuje ponad 500 mln zł rocznie w sieci dystrybucyjne na Śląsku, podała spółka. “Śląsk to szczególny teren nie tylko na naszej mapie działania, ale również w perspektywie ogólnopolskiej. Aglomeracja katowicka to najbardziej zurbanizowany teren w Polsce z koncentracją przemysłu, a tym samym z ogromnym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Dlatego tak ważne jest stałe poprawianie stanu i rozbudowa infrastruktury energetycznej na tym terenie” – powiedział prezes Taurona Dystrybucji Robert Zasina, cytowany w komunikacie. Do najważniejszych dużych zadań inwestycyjnych zrealizowanych w ostatnim okresie na Śląsku należy kompleksowa przebudowa stacji elektroenergetycznej 110/6 kV Janów w Katowicach, zasilającej cztery dzielnice miasta: Janów, Nikiszowiec, Giszowiec i Zawodzie. Modernizacja stacji była dofinansowana w ramach Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu brutto przekroczyła 18 mln zł, z czego ponad 7,5 mln zł wynosiło dofinansowanie z Unii.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here