Naga Markets

Tauron blisko maksimów z ostatnich miesięcyKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,53%. Akcje drożały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,31 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 1,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,31 zł.

20% podbicie

Notowania Tauronu mają za sobą udany początek roku, który przyniósł wybicie z lokalnej konsolidacji. Kurs dotarł niemal do najbliższego oporu w rejonie 2,33 zł, gdzie zaczęły się problemy z kontynuacją wybicia. Korekta nie była jednak gwałtowna, a wczorajsza sesja przyniosła próbę powrotu do zwyżki. Możliwe więc, że najbliższy czas przyniesie próbę wybicia oporu w rejonie 2,33 zł.

tauron 24.01.2023
Notowania Tauron 24.01.2023

Spór z Rafako

Rafako wezwało Tauron Wytwarzanie do zapłaty łącznie 606,47 mln zł tytułem roszczeń związanych ze sporem dotyczącym realizacji kontraktu na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno oraz zapowiedziało możliwość dalszych roszczeń wobec Tauron Polska Energia na łączną kwotę co najmniej 783,31 mln zł, wynika z komunikatu Rafako.

Tauron Polska Energia oświadczył w swoim komunikacie, że “wstępna analiza wezwań wskazuje na ich bezzasadność. Po szczegółowej analizie pism Tauron Wytwarzanie S.A. oraz emitent podejmą stosowne kroki prawne”.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułmBank z 10% korektą po bardzo mocnym otwarciu roku
Następny artykułZniesienie obostrzeń covidowych w Chinach napędza wzrost cen ropy! WTI podrożała o 14%
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.