Naga MarketsTauron blisko lokalnego wsparcia. Słabe wyniki i krótka sprzedaż Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,87%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,48 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,52 zł. W sumie od połowy marca w maksymalnym punkcie korekta sięgnęła 230% wzrostu ceny.

Blisko wsparcia

Notowania spółki tracą od końca lipca już ponad 25%. Na razie spadki wyhamowują przy lokalnym wsparciu opartym o poprzednie dołki. Wydaje się, że spółce może być jednak ciężko o powrót do wcześniejszego trendu. Powodem mogą być wczorajsze szacunki wyników, w których spółka spodziewa się nawet 479 mln zł straty netto w drugim kwartale.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnio też w tzw. rejestrze krótkiej sprzedaży pojawiała się nowa pozycja na akcjach Tauronu, otwarta przez jeden z funduszy. Wydaje się więc, że zejście na wsparcie przy 2,30 zł jest całkiem realnym scenariuszem.

tauron 13.08.2020
Notowania Tauron 13.08.2020

Coraz więcej mikroinstalacji

Tauron Dystrybucja – spółka zależna Taurona Polskiej Energii – przyłączył do sieci energetycznej 34 632 mikroinstalacji o łącznej mocy 235 MW w I połowie 2020 r., podała spółka. Grupa szacuje, że do końca roku przyłączy ok. 70 tys. mikroinstalacji. “W pierwszym półroczu 2020 roku przyłączyliśmy więcej mikroinstalacji niż w całym 2019 roku. To świadczy o skali rewolucji energetycznej, którą przeprowadzają Polacy na dachach swoich domów.

Widzimy, że nawet pandemia koronawirusa nie spowolniła tempa rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Szacujemy, że do końca roku przyłączymy około 70 tys. mikroinstalacji” – powiedział prezes Taurona Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie. Wśród przyłączonych mikroinstalacji tylko jedna została zrealizowana w technologii biogazu rolniczego. Pozostałe to instalacje fotowoltaiczne. Od stycznia do końca czerwca br. spółka przyłączyła także 23 odnawialne źródła energii inne niż mikroinstalacje, z których tylko jedna nie została wykonana w technologii fotowoltaicznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here