tauron notowania akcjiKurs akcji spółki Tauron, jednej z największych w Polsce producentów energii elektrycznej, spadał podczas środowej sesji o około 0,8%. Akcje taniały o 0,014 zł, a dzienne maksimum wypadło przy 1,73 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego 0,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy całkiem wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,69 zł. Była to kolejna słaba sesja z rzędu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego i wskazuje na relatywną słabość spółki, nawet względem sektora energetycznego. W sumie od tegorocznych maksimów z lutego, spółka traci już około 32%.


Tauron – kurs akcji blisko historycznego minimum

Spoglądając na notowania Tauron, widać że korekta dokonywana w ostatnich dniach jest bardzo słaba. Wskazuje to na relatywną słabość względem spółek Energa czy Enea, na których korekta jest dużo bardziej widoczna. Na razie Tauron idzie w ślady równie słabej PGE. Wydaje się więc, że cena niebawem spadnie na wsparcie oparte o historyczny dołek i dopiero tam pojawi się druga szansa na zainicjowanie poważniejszej korekty.

tauron kurs akcji 14.05.2019
Kurs akcji Tauron 14.05.2019, źródło: xStation 5

Pomoc Ministerstwa Energii wspomoże notowania?

W mediach pojawiają się informacje o tym, że Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniem dla aktywów węglowych Taurona. Rozwiązania mają zostać przedstawione jeszcze w maju. Celem rozwiązań jest wzmocnienie sytuacji spółki i uporządkowanie jej aktywów. Spółkę czekają inwestycje, a ministerstwo chce, aby dotyczyły one także odnawialnych źródeł energii. W mediach spekuluje się także o tym, że Tauron chciałby sprzedaż niedochodowe kopalnie węgla.

Tymczasem pomoc dla notowań całego sektora energetycznego płynie z rynku kontraktów na certyfikaty CO2. Jest to jeden z głównych czynników wpływających na słabe notowania naszych spółek. W piątek doszło do mocniejszego spadku ceny bo aż o ponad 3%. Mimo, że szerszy trend pozostaje wzrostowy, to jednak pojawia się szansa na chwilową korektę, która dałaby szansę na złapanie oddechu spółkom energetycznym, w tym także Tauronowi.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here