Naga MarketsTauron bez reakcji na lokalnym wsparciu. Ryzyko spadku do 2,45 złKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,36%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,81 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego 1,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,78 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 85%.

Bez reakcji na wsparciu

Notowania spółki od połowy stycznia podlegają korekcie. Mimo, że ruch spadkowy ma mniejszą dynamikę w ostatnim czasie, martwić może kompletny brak reakcji na czytelnym wsparciu w rejonie 2,75 zł. Oczywiście, sporo zależy od zewnętrznego otoczenia szerokiego rynku. Jeżeli jednak sytuacja się przedłuży, to będzie rosło ryzyko przełamania wsparcia. Wtedy kolejnym docelowym poziomem stanie się wsparcie położone przy 2,45 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

tauron 16.02.2021

Coraz więcej mikroinstalacji

Tauron przyłączył do swojej sieci 97,7 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 658 MW w 2020 r., podała spółka. W sumie przyłączonych zostało ponad 145 tys. mikroinstalacji.
“O skali zielonego zwrotu, jaki zrobili nasi klienci na dachach swoich domów, najlepiej świadczy fakt, że w 2017 r. do sieci Taurona zostało przyłączonych nieco ponad cztery tysiące mikroinstalacji. W ubiegłym roku kilka tysięcy instalacji fotowoltaicznych przyłączaliśmy w ciągu kilkunastu dni. W sumie w 2020 roku do sieci operatora w Grupie Tauron przyłączonych zostało prawie 100 tys. mikroinstalacji” – powiedział prezes Tauron Polska Energia Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie.

W I kwartale ubiegłego roku odnotowano 11,9 tysięcy przyłączeń, w II kwartale – 22,7 tys., w III – 27,3 tys., a w IV 35,7 tys. Łączna moc wszystkich przyłączeń OZE w roku 2020 wyniosła ponad 826 MW, w tym mikroinstalacji ponad 658 MW. Poza mikroinstalacjami Tauron przyłączył też 58 innych źródeł OZE. Największą liczbę przyłączeń do końca 2020 roku Tauron odnotował na terenie Śląska – 52,6 tys. i Małopolski – 47,7 tys. Na Dolnym Śląsku było ich w sumie ponad 27,3 tys., a na Opolszczyźnie 12,6 tys. Około 5 tys. mikroinstalacji zostało również przyłączonych w latach ubiegłych na obszarze pozostałych sąsiednich województw, obsługiwanych przez spółkę dystrybucyjną Taurona w niewielkim zakresie, wskazano również.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena funta | kurs akcji mercator | cena ropy brent | akcje spółek giełdowych | bitcoin trader |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here