Naga MarketsTauron: Awaria bloku w Jaworznie nie wpłynie na wycenę przy przejściu do NABEWarszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Awaria bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno nie powinna mieć wpływu na jego wycenę podczas przeniesienia do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE), uważa wiceprezes Taurona Polskiej Energii Krzysztof Surma.

“Zgodnie z programem rządowym, zakładany termin przeniesienia aktywów do NABE to koniec 2022 r. Biorąc pod uwagę zasady wyceny – która jest najczęściej robiona z dyskontowanymi przepływami pieniężnymi, które się generują po dniu zbycia – i że zakładany termin naprawy bloku to kwiecień 2022 r., sama awaria nie powinna mieć wpływu na wycenę bloku” – powiedział Surma podczas telekonferencji.Wskazał też, że Tauron jest w trakcie negocjacji przejęcia udziałów we właścicielu bloku – Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) – od Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), co jest elementem przygotowania do zbycia bloku w Jaworznie do NABE.

Jak podał dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Tauron Polska Energia 15 listopada złożył do Urzędu wniosek w sprawie przejęcia wyłącznej kontroli nad NJGT.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat kurs akcji | notowania newconnect | średni kurs korony islandzkiej | gpw asseco | kurs baryłki ropy | notowania dax | kurs 11bit |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here