Naga MarketsTauron atakuję linię bessy. Kolejny cel przy 2,40 zł Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,21%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,08 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 2,84% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,13 zł. W sumie od końca lipca spółka tanieje już o ponad 48%.

W kierunku 2,40 zł

W ostatnich dniach, na fali euforii po wyniku amerykańskich wyborów, spółka zyskała dobre 30%. Podobnie zachowywało się większość spółek na krajowym parkiecie. Na wykresie mamy atak na linię bessy, poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach. Brak reakcji podażowej sprawia, że można oczekiwać wybicia i dalszej zwyżki do głównego oporu przy 2,40 zł. Dopiero wybicie tych okolic, zmieniałoby znacząco szerszy układ techniczny.

Te artykuły również Cię zainteresują

tauron 17.11.2020
Notowania Tauron 17.11.2020

Farma w Jaworznie gotowa przed końcem roku

Tauron Polska Energia odda do eksploatacji do końca tego roku farmę fotowoltaiczną budowaną w Jaworznie, o mocy 5 MWp, poinformował prezes Wojciech Ignacok. Tauron w sierpniu rozpoczął budowę pierwszej farmy fotowoltaicznej na terenie dawnej elektrowni węglowej w Jaworznie w ramach programu Tauron PV, zakładającego uruchomienie pięciu farm o łącznej mocy ponad 100 MW. W kwietniu br. spółka zależna Tauron Wytwarzanie podpisała z WFOŚiGW w Katowicach umowę na dofinansowanie tego projektu inwestycyjnego z możliwością umorzenia 3 mln zł.

Umorzone środki mogą zostać przeznaczone na inne inwestycje w wytwarzanie prądu z OZE. “Spółka będzie chciała w zachodniej części województwa: w Trzebini, Olkuszu i Bukownie zlokalizować nowe farmy fotowoltaiczne” – powiedział Ignacok podczas uroczystości podpisania umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i Tauronem w ramach programu “LIFE Małopolska” “Dodatkową opcją tereny będące w ‘zasięgu’ dwóch kopalń [Brzeszcze i Janina] oraz elektrowni” – dodał wiceprezes Jerzy Topolski.

Jak wskazał, możliwe jest także wykorzystanie dostępnych lokalizacji w Małopolsce pod inwestycje wiatrowe. Strategia Taurona zakłada budowę 5 instalacji fotowoltaicznych na terenach należących do grupy. Łącznie do 2025 roku planowane inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie obejmuje dodatkowe 900 MW oraz farmy fotowoltaiczne – dodatkowo 300 MW.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here