Naga MarketsTauron atakuje kluczowe szczyty Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,83%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,16 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego 0,36% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,16 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 90%.

Mocny kwiecień

Notowania spółki rosną od początku kwietnia o niemal 27%. Tak dynamiczne odbicie zanotował cały sektor energetyczny, a jego powodem była zapowiedź wydzielenia ze spółek energetycznych aktywów węglowych, którymi zarządzałby nowy państwowy podmiot, do czasu ich wygaśnięcia. Taka zmiana całkowicie odmieniłaby postrzeganie i perspektywy spółek z sektora, co rynek szybko zaczął dyskontować. Na wykresie kurs dotarł do szczytów z 2020 i 2021 roku. Wydaje się, że w takim miejscu może dojść do korekty odbicia. W dłuższej perspektywie, szanse na wybicie należy uznać jako dość wysokie.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 16.04.2021
Notowania Tauron 16.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ponad 2 mld zł inwestycji w sieć

Tauron Polska Energia zainwestował niemal 2 mld zł w infrastrukturę sieciową w 2020 r., podała spółka. Zrealizowano prawie 60 tys. zadań inwestycyjnych. W 2021 r. spółka zakłada jeszcze większą kwotę inwestycji. Inwestycje Taurona nakierowane są na wzrost niezawodności i ciągłości dostaw energii (poprawa wskaźników niezawodności SAIDI i SAIFI), co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie czasu i liczby przerw w dostawach energii elektrycznej dla klientów, a także na możliwość przyłączania kolejnych, podano w komunikacie.

“Segment dystrybucyjny pozostaje naszym pierwszym wyborem inwestycyjnym. Podstawowym celem inwestycji jest zwiększenie pewności dostaw energii elektrycznej do klientów poprzez poprawę parametrów pracy sieci elektroenergetycznej oraz możliwość przyłączania do niej nowych podmiotów. Strumień finansowy skierowany na segment dystrybucyjny w tym roku będzie jeszcze większy” – powiedział wiceprezes Jerzy Topolski, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro wykres | dow jones industrial | ropa brent notowania | usd kurs | cena euro |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here