Naga MarketstarczyńskiTarczyński jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Spółka opublikowała właśnie wyniki za III kwartał. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 13,83 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,38 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 20,46 mln zł wobec 13,62 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 199,76 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 186,31 mln zł rok wcześniej.

Od początku roku spółka wypracowała 11,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 14,05 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 555,4 mln zł w porównaniu z 544,49 mln zł rok wcześniej.

“Istotny wpływ na wzrost osiągniętych przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2018 roku miało systematyczne rozszerzanie sprzedaży eksportowej oraz współpracy z sieciami handlowymi (w tym z siecią Biedronka) oraz wdrożenie nowych asortymentów grupy Premium. W okresie 9 miesięcy 2018 roku marża brutto na sprzedaży wynosiła 22,2% i była o 3,1 pkt proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2017 roku. Pomimo dużego wzrostu cen surowców na rynku w 2018 roku, spółce udało się utrzymać marżę brutto na sprzedaży na prawie niezmienionym poziomie co w analogicznym okresie roku ubiegłego, dzięki przeprowadzeniu programu redukcji kosztów, optymalizacji procesów oraz poprawie struktury sprzedaży i weryfikacji oferty asortymentowej. Istotny wpływ na poziom marży brutto miał wzrost kosztów amortyzacji związany z zakończoną rozbudową zakładu w Ujeźdźcu Małym oraz zakupem specjalistycznych maszyn i urządzeń produkcyjnych” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 11,8 mln zł wobec 14,95 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją o niemal 6% po publikacji wyników. Tegoroczny trend wzrostowy w ostatnim czasie spowolnił, jednak obecnie kupujący otrzymują nowy impuls, który może podtrzymać wzrostową tendencję.

tarczynski
źródło xStation 5

Czytaj także: Selena FM [SEL], Grodno [GRN] – Gorące spółki dnia 26.11.2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here