Naga MarketsKurs franka (CHF/PLN) w obliczu rosnących napięć amerykańsko-chińskichWątki kierujące kursami walut są równie istotne co sytuacja na giełdach. Rosną napięcia na linii USA-Chiny – czy w związku z tym powróci siła franka szwajcarskiego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Zamknięcie rynków w USA i Wielkiej Brytanii
  • Powstanie czarna lista dla chińskich spółek?
  • Kraje UE mają problem ze znalezieniem kompromisu

Rosną obawy związane z sytuacją w Hong-Kongu

Nowy tydzień rozpoczyna się od świąt w USA i Wielkiej Brytanii. Dni wolne w największych miejscach handlu powinno wpłynąć na niską zmienność rynkową. Tymczasem trwają tarcia amerykańsko-chińskie, w tym temat Hong-kongu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chińczycy próbują zmienić prawo pod szyldem bezpieczeństwa, jednak chodzi o ograniczenie demokracji w Hong-kongu. Giełdy to na razie zignorowały, jest to najprawdopodobniej sprawdzanie możliwości przez Chiny jak daleko mogą się posunąć. Amerykanie na razie przepychają się z Chinami, ale może się to wkrótce przerodzić w konkretne działania – powiedział analityk BOŚ.

Utrzymuje się również wątek związany z utrzymaniem stabilności strefy euro w nadchodzących miesiącach za sprawą rosnącej presji na Włochy – to wszystko może na powrót zaznaczyć się w notowaniach franka. Otwarta pozostaje też kwestia ryzyka drugiej fali COVID-19, jaka może się pojawić późną jesienią.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) spadł o 10 groszy w minionym tygodniu. Rosną głosy niezadowolenia w strefie euro w związku z planami emisji wspólnego długu – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here