Naga MarketsNotowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych zakończyły miniony tydzień na minusie. Nastroje inwestorów nie poprawiły się na początku bieżącego tygodnia – poniedziałkowa sesja przyniosła przecenę tego surowca o 4,5%, a dzisiaj rano notowania poruszają się w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Główną przyczyną zniżki notowań gazu ziemnego w USA są prognozy wyższych temperatur powietrza w większości stanów USA w najbliższych tygodniach. To sprawia, że oczekiwane jest osłabienie popytu na gaz ziemny w celach ogrzewania pomieszczeń. Tym samym, ceny gazu w ostatnich tygodniach odreagowują wcześniejszą spektakularną zwyżkę wywołaną falą ochłodzenia w USA.

Kolejne tygodnie na rynku gazu zapowiadają się nerwowo, a inwestorzy instytucjonalni asekurancko w ostatnim czasie zmniejszyli zarówno krótkie, jak i długie pozycje na rynku tego surowca. Zimą zmienność notowań bywa duża, ponieważ wiele zależy od warunków pogodowych, które są relatywnie trudne do przewidzenia z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym, oczekiwany jest spadek zapasów gazu ziemnego w USA – jeśli będzie on postępował, to notowania gazu mają szansę na wzrost, natomiast jeśli będzie on rozczarowująco niewielki, to ceny gazu mogą znaleźć się pod presją podaży.

Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne
Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here