Naga MarketsChiński rząd coraz poważniej podchodzi do rozprawiania się z branżą kryptowalut, gdy władze państwowe wprowadzają siły do ​​zwalczania operacji związanych z wirtualnymi walutami w kraju. Ludowy Bank Chin (PBoC) oficjalnie ogłosił 24 września zestaw nowych środków do walki z adopcją kryptowalut w Chinach, w tym promowanie silniejszej koordynacji między departamentami w zwalczaniu działalności kryptograficznej. Bitcoin (BTC) nagle stracił 2000 dolarów w ciągu godziny, kiedy wiadomości o chińskim zakazie regulacyjnym trafiły do mediów społecznościowych.

  • 10 chińskich władz państwowych ustanowiły „mechanizm koordynacji”, aby uniemożliwić udział w jakichkolwiek transakcjach kryptowalutowych
  • Chińskie władze dokonały ulepszeń platform monitorowania kryptowalut, aby skutecznie identyfikować nielegalne transakcje
  • Ostatnie posunięcia chińskiego rządu dodatkowo potwierdzają stanowisko Chin przeciwko kryptowalutom
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ludowy Bank Chin zaniepokojony rosnącą popularnością kryptowalut

10 chińskich władz państwowych, w tym PBoC, Chińska Administracja Cyberprzestrzeni i Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, ustanowiły „mechanizm koordynacji”, aby uniemożliwić inwestorom finansowym udział w jakichkolwiek transakcjach kryptowalutowych. Zgodnie z zapowiedzią zaangażowane władze i instytucje dokonały znaczących ulepszeń platform monitorowania kryptowalut, aby skutecznie identyfikować nielegalne transakcje.PBoC podkreślił, że wiele agencji rządowych będzie teraz ściśle zwalczać kryptowaluty zgodnie z chińskimi przepisami:

Działy zarządzania finansami, cyberbezpieczeństwa i informacji, telekomunikacji, bezpieczeństwa publicznego oraz nadzoru rynku ściśle współpracują w celu odcięcia kanałów płatności kryptowalutowych, dysponowania odpowiednimi stronami internetowymi i aplikacjami mobilnymi zgodnie z prawem – napisano w oświadczeniu.

Wen Xinxiang, dyrektor działu płatności i rozliczeń w PBoC, wyraził zaniepokojenie rosnącą popularnością kryptowalut i stablecoinów, wzywając do zwiększenia środków, aby tradycyjny system finansowy mógł konkurować z branżą.

invest

Ostatnie posunięcia chińskiego rządu dodatkowo potwierdzają stanowisko Chin przeciwko kryptowalutom, ponieważ lokalne władze już w tym roku zamykały wiele farm górniczych i zawieszały handel kryptowalutami. Chińskie organy regulacyjne nałożyły już wcześniej podobne ograniczenia, zakazując giełdom świadczenia usług w Chinach w 2017 r. Krótko po tym, jak Chiny wprowadziły zakaz wymiany kryptowalut, Bitcoin osiągnął po raz pierwszy 20 000 USD w grudniu 2017 r.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) tąpnął po nowych regulacjach w Chinach

Kurs BTC/USD rozpoczął piątkową sesję od spadków, które zostały spotęgowane negatywnymi dla branży wiadomościami z Chin. W efekcie notowania spadły w okolice poziomu 40 800 USD z impetem pokonując poziom 42 000 USD. Sprzedający mają teraz otwartą drogę do wrześniowego minimum 39 573 USD z celem na okrągły poziom 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje kupno | azoty akcje opinie | famur akcje | amica cena akcji | brokerzy forex polska | eurocash kurs | enea cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here