Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicGłównym wydarzeniem dla rynków finansowych w tym tygodniu będzie posiedzenie Rezerwy Federalnej (Fed) zaplanowane na środę na godzinę 20:00. Według analityków Narodowego Banku Kanady (NFB) spotkanie może okazać się zaskoczeniem dla wielu inwestorów. Pomimo, że nie spodziewają się, iż Fed oficjalnie ogłosi ograniczenie programu skupu aktywów, to prognozują rozpoczęcie „taperingu” jeszcze w tym roku. Z kolei zdaniem ekspertów z Rabobanku dolar amerykański (USD) powinien zachować siłę względem walut G10 w nadchodzących miesiącach. Jego indeks (DXY) silnie zyskał pod koniec ubiegłego tygodnia zamykając się na poziomie 93,25.

Fed raczej nie ogłosi taperingu w tym tygodniu – NFB

W USA kluczowym punktem w nadchodzącym tygodniu będzie posiedzenie Rezerwy Federalnej. Jednak w ocenie ekspertów po rozczarowującym sierpniowym raporcie o zatrudnieniu, jest mało prawdopodobne, że Fed oficjalnie ogłosi ograniczenie zakupów aktywów.Jednak nadal oczekujemy, że to nastąpi w tym roku, więc będziemy uważnie śledzić konferencję prasową Powella, aby uzyskać wskazówki dotyczące dokładnego czasu rozpoczęcia wygaszania – napisano w raporcie.

Chociaż nie oczekuje się, że oficjalne ogłoszenie taperingu pojawi się na najbliższym posiedzeniu, prezes Fed najprawdopodobniej będzie nadal zapobiegawczo przełamywał wszelkie powiązania między terminem zacieśniania, a podwyżkami stóp.

Jeśli chodzi o inflację, spodziewamy się, że „przejściowa” narracja znów będzie dominować, zarówno w komunikacie, jak i na konferencji prasowej – dodano.

Oświadczenie Fed zostanie wydane wraz z nowym podsumowaniem prognoz gospodarczych.

Podczas gdy w czerwcowym podsumowaniu prognozy wzrostu uległy poprawie, a podwyżki stóp przeniosły się na 2022 r., nie spodziewamy się tego samego tempa poprawy w tym miesiącu – podkreślono.

Kurs dolara (USD) pozostanie na czele w nadchodzących miesiącach – Rabobank

Ze względu na szerokie zastosowanie dolara poza granicami Stanów Zjednoczonych, jego podstawy są znacznie bardziej złożone niż w przypadku jakiejkolwiek innej waluty, zauważają analitycy Rabobanku.

invest

Częste używanie USD jako waluty fakturowania na całym świecie oznacza, że nadal dominuje on w globalnym systemie płatności. Według Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), co najmniej połowa transakcji transgranicznych jest fakturowana w dolarach.

Choć udział dolara w światowym handlu spadł w ostatnich dziesięcioleciach, zachował on swoją dominującą pozycję jako waluta rezerwowa, stanowiąc około 66% całości – wskazano w raporcie.

Na rynkach wschodzących atrakcyjność dolara przełożyła się na stały wzrost kwoty długu denominowanego w USD.

Ponadto wiele gospodarstw domowych na rynkach wschodzących gromadzi dolary jako ochronę przed niestabilnymi walutami lokalnymi, co powinno wspierać jego siłę względem innych walut G10 w nadchodzących miesiącach. W przeciwieństwie do innych walut, perspektywy dla dolara są bardziej uwarunkowane jego własnymi fundamentami – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here