Naga MarketsTaniejący dolar zmienia sytuację na rynkach. Rozmowa z Łukaszem Wardynem, CMC MarketsDrugi kwartał 2021 roku przyniósł odwrócenie trendu wzrostowego na dolarze. Amerykańska waluta konsekwentnie traci, co nie tylko zmienia układ sił na rynku walutowym, ale ma także istotny wpływ na notowania metali szlachetnych czy nawet rynek akcyjny. Co dalej? Na to pytanie odpowie Łukasz Wardyn z CMC Markets, który był gościem Comparic24.tv

  • W rozmowie także o przecenie na rynku krypto oraz o tym, jak interpretować spadki na Bitcoinie
  • Łukasz Wardyn przedstawił również swoje spojrzenie na rynek złota
  • Omówiona została także sytuacja kursu euro oraz kursu dolara do złotego
  • Rozmowę poprowadził redaktor Comparic24.tv, Przemysław Tabor
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota może mieć szansę na dobicie do 2 tys. dol. za uncję

Jednym z tematów rozmowy był rynek złota. Spytaliśmy naszego gościa o to, czy jest możliwe sprawdzenie przez notowania złota poziomów blisko 2 tys. dol.

– Można tak myśleć, ale nie wydaje mi się, że to jest akurat tylko kwestia inflacji. Te argumenty za kupowaniem, za utrzymywaniem złota właściwie od czterech lat są bardzo podobne. Owszem, mamy to przyspieszenie inflacji, z tymże tutaj trzeba uważać. To musi być dla rynku złota na tyle mocne przyspieszenie, żeby inwestorzy zdecydowali się przenieść właśnie na rynek złota. Na razie ta inflacja owszem jest większa, w niektórych krajach takich jak Polska jest już za wysoka, ale generalnie na świecie jeszcze jest pod kontrolą, zatem nie wiem czy to jest powód. – stwierdził Łukasz Wardyn z CMC Markets.

– Zwróciłbym uwagę na to, że złoto od tego historycznego szczytu ustanawiało coraz niższe dołki w korekcie średnioterminowej i przez te dołki idealnie można było poprowadzić linię trendu spadkowego, ale ograniczoną od dołu. Znowu się odbiliśmy od tego poziomu, a w zeszłym tygodniu przebiliśmy górne ograniczenie tego kanału spadkowego. Są to bycze sygnały, a biorąc pod uwagę co się dzieje na różnego rodzaju metalach nieżelaznych, ale też i innych szlachetnych to złoto pozostawało trochę z tyłu, między innymi dlatego, że spekulanci opuszczali bardzo mocno ten rynek. Powodów do wzrostów inwestorzy fundamentalni znajdą sporo, a technicznie się to poprawiło, również dla złota. Taki atak jest możliwy (na 2 tys. dol. za uncję – przyp. red.). – dodał.

Zobacz również: Bitcoin może zostać porzucony, a kryptowaluty są w bańce – stwierdził twórca Ethereum

Czy dolara czekają spadki?

Spytaliśmy także o to, czego po dolarze spodziewa się nasz gość. Czy korekta spadkowa z ostatnich tygodni może być początkiem długoterminowego trendu osłabienia amerykańskiej waluty?

Nie podzielam opinii wielu analityków, którzy mówią o tym, że w długim terminie nastąpi schyłek dolara i już jesteśmy w jakimś poważnym długoterminowym trendzie przeciwko USD. Ja bardziej średnioterminowo czy krótkoterminowo patrzę na tego typu zawirowania. Nie widzę takiej zmiany jakościowej pod względem amerykańskiego budżetu w stosunku do budżetów innych krajów czy tendencji inwestowania w aktywa w USD, w tym akcji notowanych na giełdzie w stosunku do innych aktywów i innych akcji. Cały czas Ameryka jest centrum finansowym. Jest centrum pod względem start-upów, rozwijania inwestycji, które przechodzą przez różne stadia rozwoju spółki od start-upu do wielkich gigantów, więc tam jest też kapitał edukacyjny. Ja tego nie widzę, żeby ostatnie zawirowania pandemiczne w Europie zaszkodziły Stanom relatywnie w stosunku do Europy. – podkreślił Łukasz Wardyn.

invest

Więcej na temat dolara, kursu USD/PLN oraz EUR/USD, a nawet o CD Projekt w rozmowie na antenie Comparic24.tv, do której link znajdą Państwo wyżej. Zapraszamy serdecznie!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here