Naga MarketsNasdaq 100 kończy sesję na historycznych maksimach, a USA ogłaszają recesjęKorelacja między sytuacją gospodarczą a notowaniami akcji amerykańskiego indeksu Nasdaq 100 została zaburzona. Wczorajsza sesja  na indeksie 100 największych amerykańskich spółek technologicznych zakończyła się na historycznym szczycie. O ironio, tego samego dnia oficjalnie ogłoszono, że gospodarka USA znajduje się w recesji.

  • Po koronawirusowych spadkach na indeksie Nasdaq 100 nie ma już śladu
  • Akcje rosną, mimo oficjalnego ogłoszenia recesji w USA
  • Kontynuacja hossy może doprowadzić do testu psychologicznego poziomu 10000 

Inwestorzy liczą na szybkie ożywienie

Po spadkach jakie wywołała epidemia koronawirusa na indeksie Nasdaq 100 nie ma już śladu. Całość ponad 30-procentowej przeceny, która przerwała wieloletni rynek byka udało się już odrobić. Co więcej, nowe maksima wskazują na kontynuacje hossy. Wzrosty napędzają spółki technologiczne oraz komunikacyjne wchodzące w skład indeksu.

Sytuacja w amerykańskiej i światowej gospodarce nie wygląda jednak dobrze i mocno kontrastuje z nowym szczytem na Nasdaq. Dynamika PKB zniżkuje, bardzo nisko wypadają także inne wskaźniki ekonomiczne, co stanowi rezultat ograniczeń wprowadzonych do walki z koronawirusem.

Powyższe zagrożenia nie robią wrażenia na inwestorach. Ci bowiem wydają się ignorować słabe odczyty i liczą na szybkie ożywienie (w kształcie litery V) jakie mają zapewnić biliony dolarów pompowanych przez rząd w gospodarkę.

Co ciekawe i mocno kontrastujące z obecnym optymizmem, prywatna grupa badawcza ogłosiła wczoraj, że amerykańska gospodarka weszła w stan recesji. Mowa o grupie badawczej, która działa w roli arbitra do określania cykli koniunkturalnych w USA.

Nasdaq 100 w kierunku poziomu 10.000

Historyczny szczyt indeks Nasdaq wyznaczył już w miniony piątek. Jednak do końca sesji kurs wrócił pod kluczowy obszar oporu w obrębie poziomu 9700. Byki wróciły jednak na rynek kolejnego dnia wypychając cenę (+ 2 proc.) na koniec sesji ponad poziom 9800.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny notowań indeksu Nasdaq 100

Wzrost (+0,79 proc). kontynuowany był także wczoraj, gdzie na koniec dnia notowania znalazły się ponad poziomem 9900. Patrząc w lewą stronę wykresu nie widać żadnych opór z uwagi na wyznaczenie przez indeks ATH, jednakże kupujących w dalszej ekspansji może powstrzymać psychologiczny poziom 10000.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here