Naga MarketsZajęta pozycja krótka na EURCAD została dziś (przed chwilą) zamknięta z zyskiem (2,5 R). Para dotarła bowiem do ostatniego dołka (z 10-go maja), gdzie znajdowało się zlecenie take profit.

Obecnie przyjąłem inną metodę zarządzania pozycjami, którą postaram się opisać bliżej w jednym z artykułów dotyczących strategii. W skrócie mogę natomiast powiedzieć, że jest ona o wiele prostsza w implementacji od poprzedniej i powinna lepiej się sprawdzić dla początkujących.

USDJPY

Na parze walutowej USDJPY utworzył się wczoraj nowy impuls spadkowy, który wskazuje na kontynuacje trendu wzrostowego. Obecnie nawet rozpoczęła się korekta tego impulsu, jednakże nie dotarła jeszcze do strefy wsparcia.

Jeśli pojawi się sygnał kupna wskazujący na zakończenie korekty, będę zajmował pozycję długą. Mam przy tym na uwadze bliskość kluczowej strefy oporu, o której pisałem w analizie szerszego obrazu USDJPY.

NZDUSD

Korekta kolejnego impulsu utworzyła się na parze walutowej NZDUSD. Notowania dotknęły strefy zniesienia 33-66%. Możliwe, że wkrótce głębiej ją przetestują. Ciekawie wygląda tu 50% zniesienie, które spotyka się z dynamicznym oporem w postaci 20-okresowej SMA.

AUDNZD

AUDNZD wydaje się rozpoczynać korektę ostatniego impulsu. Jednak do strefy wsparcia jeszcze trochę zostało. Pozostawiam tę parę na mojej liście obserwacyjnej.

EURAUD

Słabe dane dotyczące inflacji konsumenckiej doprowadziły do osunięcia na parze EURAUD. Wybity został nowy dołek, co wskazuje na kontynuacje trendu spadkowego. Będę obserwował tę parę i szukał okazji do sprzedaży po korekcie.

EURUSD

Nowy impuls po danych inflacyjnych powstał także na parze EURUSD. Podobnie jak wyżej, będę dalej przyglądał się rozwojowi sytuacji.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

Złoto

Notowania złota pokonały kluczowy obszar wsparcia. Obowiązuje tam trend spadkowy, a zatem poszukiwał będę okazji do sprzedaży.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here