Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, kwietniowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.

Fatalne odczyty retail sales

W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi COVID-19, wiele firm działa z ograniczoną wydajnością lub całkowicie zaprzestało działalności. Census Bureau monitorowało odpowiedź i jakość danych, a określone szacunki w tym wydaniu spełniają standardy publikacji – czytamy w raporcie.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m spadła w kwietniu br. aż o 17,2%, co okazało wynikiem gorszym nie tylko od ubiegło-miesięcznego (-4,0%), lecz także od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek o 8,6%.

Równie pesymistycznie prezentuje się pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających spadek o 12%, ostatecznie osunął się aż o 16,4%.

Obydwa odczyty są najgorszymi w historii badań, tj. przynajmniej od 1992 roku.

Sprzedaż detaliczna w USA

Kurs dolara jednym z największych wygranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 14:37 zauważymy, że mimo fatalnych danych z USA, dolar amerykański pozostaje jedną z najsilniejszych walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego

Kurs funta najniżej od siedmiu tygodni

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających niemal nieprzerwanie od ponad dwóch tygodni spadków, rynek pokonał linię tendencji wzrostowej bedącą dolnym ograniczeniem formacji trójkąta prostokątnego. Fakt ten sprawił, że funt szterling jest obecnie w relacji do dolara amerykańskiego najsłabszy od 27 marca br. tj. dokładnie od siedmiu tygodni.

Zapisz się na webinar: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

GBPUSD Daily

Autor poleca:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHakerzy chcą sprzedać dane 129 mln rosyjskich kierowców w zamian za kryptowaluty
Następny artykułMichał Mrożek został powołany na wiceprezesa ING Banku Śląskiego od 1 VII
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here