Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Punktualnie o godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował rezultaty inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w grudniu 2019 r. w porównaniu z listopadem ub.r. aż o 0,8% (w tym usług – o 1,5% i towarów – o 0,5%), a w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (grudnia 2018 r.) aż o 3,4% (przy wzroście cen usług – o 6,1% i towarów – o 2,4%), co jest największym wzrostem od września 2012, kiedy to ceny rosły w tempie 3,8%

Oznacza to, że w grudniu 2019 r. wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znajdował się niedaleko górnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5% +/- 1 p. proc.)

Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że niektóre z dóbr i usług konsumpcyjnych podrożały w ciągu roku nawet dwucyfrowo:

Kurs euro odrabia straty

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że wskutek wczorajszej aprecjacji polskiego złotego rynek pokonał niezwykle istotne wsparcie w wysokości 4.2285 zł. Od kilku godzin obserwujemy spokojne wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet te-testu tego poziomu. Jeżeli jednak w jego okolicy znów pojawi się reakcja podażowa, polski złoty mógłby znów umocnić wobec wspólnej waluty.

Weź udział w darmowym webinarze:
Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Kurs pary walutowej EURPLN
EURPLN H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSEC ostrzega przed Initial Exchenge Offering (IEO)
Następny artykułNie grałbym na wzrosty S&P 500 i Wall Street, tylko poczekał na korektę – twierdzi Kiepas
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here