Naga MarketsW trakcie relatywnie cichej pod względem ilości publikacji makroekonomicznych środowej sesji do wiadomości publicznej podano najnowszy, drugi szacunek amerykańskiego produktu krajowego brutto. Zmiana wskaźnika w trakcie drugiego kwartału tego roku okazała się wyższa niż spodziewali się tego ankietowani ekonomiści. Jak na najnowszy raport reaguje dolar?


Wzrost gospodarczy w Stanach w drugim kwartale tego roku był nieco silniejszy od prognoz – przynajmniej tak wynika z najnowszych szacunków amerykańskiego Bureau of Economic Analysis. Wskaźnik PKB rośnie o 4,2% k/k wobec prognoz spadku jego wartości do poziomu równych, czterech procent. Poprzedni szacunek wskazywał na 4,1% wzrost produktu krajowego brutto w Stanach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejsze dane są najlepszymi od trzeciego kwartału 2014 roku. W porównaniu do drugiego kwartału 2017 roku amerykańska gospodarka rozszerzyła się o zadowalające 2,9% wobec 2,8% raportowanych ostatnim razem. Rosną również wydatki konsumpcyjne Amerykanów – do 1,9% w porównaniu z 1,8% k/k raportowanych w trakcie pierwszych szacunków. Spada natomiast poziom realnych wydatków – wskaźnik okazał się gorszy zarówno od poprzedniego odczytu (4,0%) jak i prognoz analityków (3,9%) i szacuje się, że wyniesie w drugim kwartale 3,8%.

Nie tylko USA

Godzina 14:30 to nie tylko raporty płynące do nas ze Stanów Zjednoczonych, ale również publikacja najnowszych wyliczeń bilansu handlowego Kanady. Ten, w drugim kwartale roku poprawił się nieznacznie do poziomu -15,9 mld USD. 

Reakcja dolara

Dolar kontynuuje korektę spadków jakich byliśmy świadkami w ostatnim tygodniu. Lepsze od prognozowanych dane najwyraźniej wyzwoliły dodatkowy optymizm wśród kupujących, którzy reagują zarówno na parze dolara z dolarem kanadyjskim jak i japońskim jenem.

USDCAD

USDJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCoraz więcej problemów walut krajów wschodzących
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 29.08.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here