Naga MarketsTajwański inwestor zbił fortunę na 484% wzroście cen akcji ZoomaJak donosi Bloomberg niektóre z największych nazwisk w dziedzinie finansów i biznesu zbiły fortunę na Zoom Video: Li Ka-shing z Hongkongu, Chase Coleman z Tiger Global Management i oczywiście twórca Zooma  Eric Yuan.

  • Cena akcji Zooma wzrosła prawie pięciokrotnie od jego debiutu na giełdzie. 
  • Digital Mobile Venture, należąca do Samuela Chena mogła zarobić na akcjach Zooma już 2,1 miliardy dolarów.
  • Analitycy są podzieleni co do przyszłości ceny akcji Zooma, obawiając się dużego odpływu użytkowników po zakończeniu epidemii.

Azjatycki inwestor największym wygranym sukcesu Zooma

Samuel Chen, mało znany tajwański inwestor, który swoje początkowe bogactwo zawdzięcza handlowi atramentem, około dekady temu zaczął inwestować pieniądze w wideokonferencje.

Jego Digital Mobile Venture, która brała udział w rundach wczesnego finansowania Zoom, kontroluje udział o wartości 1,6 miliarda dolarów, zakładając, że nie sprzedała akcji od czasu ostatniego ujawnienia holdingu pod koniec marca. Akcje Zooma, który ostatnio odnotował 170% wzrost przychodów w pierwszym kwartale, wzrosły ponad pięciokrotnie od czasu jego IPO w ubiegłym roku.

Zobacz również: Google zapłaci 5 mld USD kary?

Firma inwestycyjna Chena sprzedała już część akcji Zoom, w tym 22 miliony dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej Zooma w kwietniu 2019 r. oraz dodatkowe 13 milionów akcji do marca, zgodnie z danymi przekazanymi w raporcie. Oznacza to, że mogła ona zarobić aż 2,1 miliardów dolarów.

Analitycy obserwowani przez Bloomberga są podzieleni co do perspektyw akcji. 12 z nich rekomenduje inwestorom kupno akcji, 13 utrzymuje ratingi, a 5 mówi o sprzedaży.

W ciągu 3 miesięcy akcje Zooma zdrożały o 80%

Istnieje również ryzyko, że ludzie przestaną korzystać z serwisu po zakończeniu pandemii i masowo wrócą do pracy stacjonarnej.

Analityka w RBC Capital Markets Alexa Zukina, oferta rozmów przez chmurę jest „znaczącą szansą”.

W akcjach są jeszcze pieniądze do zarobienia – powiedział Zukin.

Samuel Chen, który ma obecnie ponad 60 lat, opuścił zarząd firmy Zoom w 2018 roku, cztery lata po tym, jak Digit Mobile, gdzie pełni funkcję prezesa, sprowadziła usługę na Tajwan.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Zoom Video Communications w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here