Naga MarketsKostki scrabble ułozone w słowo FRAUD na banknocie dolarowymTrzech obywateli Tajlandii, którzy są obecnie ścigani za rzekome oszustwa z udziałem Bitcoina o równowartości 24 milionów dolarów, prosiło o “uniewinnienie” w Sądzie w Bangkoku – relacjonuje gazeta Bangkok Post.

Podczas przesłuchań, tajscy prokuratorzy oskarżyli trzy osoby (rodzeństwo) i sześciu wspólników o oszustwo z 2017 roku na 21-letnim inwestorze z Finlandii – Aamai Otava Saarimaa. W wyniku śledztwa ustalno, że został on przekonany do zakupu udziałów w Expay Software Co, zainwestowania token Dragon Coin (DRG) oraz  do kupna 500 milionów akcji DNA (2002) Co. Saarimaa przetranswował w tym celu kryptowaluty na portfel rodzeństwa.

Działki zamiast inwestycji

Prokuratorzy twierdzą, że po otrzymaniu pieniędzy rodzina Jaravijit kupiła kilka działek gruntu w Tajlandii. Z kolei Saarimaa nie odniosł żadnego zysku z zainwestowanych pieniędzy, a następnie złożył skargę do tajskiego Wydziału Zwalczania Przestępczości (CSD).

Troje rodzeństwa Jaravijit, oskarżonych o spiskowanie w celu wyłudzenia i prania brudnych pieniędzy, ostatnio nie przyznało się do winy.

Dwójka z rodzeństwa, Jiratpisit (tajski aktor znany jako “Boom”) i Supitcha, zostali aresztowani w sierpniu, a następnie zwolnieni za kaucją w wysokości 6. 000 USD każdy.
Ich starszy brat, Prinya Jaravijit zdołał uciec do Stanów Zjednoczonych, strając się uniknąć zarzutów.

Zobacz też: Manipulował rynkami metali szlachetnych przez 6 lat. Przyznał się do winy

Jednak w październiku CSD unieważniło paszport Prinya Jaravijit – przez co jego pobyt w USA był nielegalny – miało to na celu zmuszenie go do powrotu. Po przybyciu do Bangkoku, Jaravajit został zatrzymany bez możliwości opłacenia kaucji i obecnie przebywa w więzieniu, w Bangkoku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here