Naga MarketsBank Tajlandii zastanawia się nad wydaniem własnej kryptowaluty, tak wynika z wypowiedzi prezesa instytucji. Podczas przemówienia, które miało miejsce 5 czerwca podczas spotkania Nomura Investment Forum Asia (NIFA), Santiprabhob poruszał temat rozwoju gospodarczego Tajlandii.

Bank Tajlandii chce wprowadzić cyfrową walutę, która będzie służyć do wykonywania rozliczeń międzybankowych. Celem tego ruchu jest chęć zmniejszenia czasu transakcji oraz jej kosztów. Wszystko dzięki „eliminacji procesów przejściowych niezbędnych w przypadku obecnego systemu”.

Santiprabhob stwierdził, że priorytetem banku nie jest wprowadzenie kryptowaluty, lecz skupia się on na zbadaniu potencjału nowej technologii. Prezes dodał, że Bank Tajlandii uważa się za zwolennika innowacji, ale pełni również rolę strażnika stabilności finansowej.

„Podobnie jak w przypadku innych banków centralnych, naszym celem nie jest natychmiastowe wprowadzenie centralnej kryptowaluty, ale eksploracja jej potencjału oraz implikacji dla operacji back office” – podsumował swoją wypowiedź prezes banku.

Santiprabhob mówił również o korzyściach z wdrożenia systemu finansowego opartego o technologię blockchain. Potwierdził, że bank „ściśle współpracuje z branżą finansową w celu zastosowania technologii w różnorakich aplikacjach bankowych”.

Poza Tajlandią chęć wprowadzenia kryptowaluty do rozliczeń międzybankowych zapowiedziało dotychczas kilka innych banków centralnych, między innymi norweski Norges Bank oraz szwedzki Riksbank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here