Naga MarketsTajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), organ ds. rynków kapitałowych w kraju, ogłosiła ramy regulacyjne dla publicznych ofert monetarnych (ICO), które wejdą w życie 16 lipca. Szczegóły regulacji zawierają listę siedmiu zatwierdzonych kryptowalut, opłat i wymagań licencyjnych.


Zobacz również: Tajlandia oczekuje zatwierdzenia 5 projektów ICO

Siedem legalnych kryptowalut

Wcześniej, w dniu 14 maja 2018 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Tajlandii przyjęła regulacje kryptowalutowe, a zatwierdzone prawo zaczęło obowiązywać pod koniec czerwca. Zgodnie z nowymi wytycznymi, wydawcy ICO są zobowiązani do minimalnego kapitału zakładowego w wysokości 5 milionów batów (około 150 tys. dolarów). Oczywiście spółka musi być zarejestrowana w Tajlandii i zatwierdzona przez SEC.

Każdy regulowany przez SEC operator ICO będzie mógł zaoferować nieograniczoną liczbę tokenów inwestorom instytucjonalnym, funduszom venture capital i private equity oraz osobom o głębokim portfelu. Dla zwykłych śmiertelników tzw. inwestorów detalicznych pozostaje do dyspozycji symboliczna wartość 300 tys. batów (9050 dolarów). Warto zwrócić uwagę, iż emitenci ICO mogą otrzymywać płatności tylko w siedmiu wybranych kryptowalutach. Są to: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Stellar i Litecoin.

Ujawnienie prospektu inwestycyjnego, sprawozdań finansowych i kodu źródłowego będzie wymagane przez SEC. Struktura i plany operacyjne portali ICO będą przedmiotem analizy komisji. „Właściciele ICO muszą być przygotowani do oceny biznesplanów oraz struktury dystrybucji tokenów cyfrowych, a także przeprowadzania kontroli w celu zapewnienia, że ​ kod źródłowy jest zgodny z jawnymi informacjami.”- czytamy w  raporcie.

Zobacz również: Tajlandia reguluje ICO

Prosty podatek, kara więzienia dla oszustów

Sekretarz generalny SEC, Rapee Sucharitakul, oświadczył:

“SEC będzie omawiał szczegóły z osobami, które chciałyby zostać zatwierdzone jako portale ICO, aby mogły przygotować się do ram regulacyjnych.”

Tajlandzkie ministerstwo finansów przedstawiło proponowaną stawkę podatkową dla handlu i inwestycji w kryptowaluty tj.  15% podatku dochodowego.

W Bangkok Post możemy dziś przeczytać ostrzeżenie dla potencjalnych oszustów:

“Sprzedawcy niedozwolonych tokenów cyfrowych i osoby, które organizują nieautoryzowane seminaria w celu pozyskania inwestycji na rynku kryptowalut, zostaną ukarane grzywną w wysokości nie wyższej niż dwu krotność wartości transakcji cyfrowej lub co najmniej 500 000 batów. Możliwy jest również wyrok do dwóch lat pozbawienia wolności.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here