Naga Marketsświątynia w tajlandii
Pałac Królewski w Bangkoku. Fot: Przemysław Jarząbek, chrapki.pl

Stock Exchange of Thailand (SET) ogłosił w oficjalnym oświadczeniu, że zamierza uruchomić platformę do handlu kryptowalutami w 2020 roku. Już wcześniej pojawiły się takie pogłoski, teraz zostały one potwierdzone. Jest to część trzyletniego strategicznego planu SET stworzonego na lata 2019-2021. Giełda zamierza przeprowadzić transformację tajskiego rynku kapitałowego na dwóch przestrzeniach – infrastruktury i ekosystemu.

SET przechodzi transformację

Pierwszym obszarem działania SET będzie całkowita transformacja infrastruktury rynku kapitałowego w celu dostarczenia wyłącznie cyfrowych transakcji. Drugim kierunkiem będzie budowa nowego systemu, który będzie wspierał kryptowaluty w celu stworzenia nowych szans inwestycyjnych dla Tajów.

Prezes SET powiedział, że giełda jest gotowa na wprowadzenie ekosystemu kryptowalutowego. Inicjatywa ta ma być punktem zwrotnym dla kraju, wyniesie ona tajlandzki rynek kapitałowy na nowy poziom.

Plany SET dotyczące uruchomienia regulowanej giełdy kryptowalutowej pojawiły się po raz pierwszy w styczniu, gdy Pattera Dilokrungthirapop ujawnił, że krajowa giełda zamierza aplikować o uzyskanie licencji na obrót cyfrowymi aktywami ze strony Ministerstwa Finansów. Według planów SET, spółki zarządzające papierami wartościowymi będą miały możliwość aplikowania o licencje brokerskie do handlu kryptowalutami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tajski rynek kapitałowy

Tajska giełda ma historię sięgającą 1975 roku. Notowanych na niej jest blisko 700 podmiotów o łącznej wartości 520 mld USD. SET jest jednym z największych parkietów w regionie, jako pierwsza giełda z Azji Południowo-Wschodniej i wśród członków ASEAN została dodana w 2014 roku do grupy SSE promującej zrównoważony rozwój.

To nie pierwsza krajowa giełda zainteresowana kryptowalutami. Z podobną inicjatywą w lutym wyszedł szwajcarski SIX, który zamierza przetestować integrację technologii blockchain do stworzenia równoległej platformy tradingowej SDX. Ponadto Szwajcarzy chętnie zezwalają na emisję instrumentów opartych na wartości kryptowalut, między innymi Ripple.

Kilka dni temu tajski SEC ogłosił, że zatwierdził stworzenie pierwszego portalu dotyczącego ICO. Ponadto wkrótce mają zacząć się tutaj prace w celu stworzenia ram prawnych, które pozwolą na eksperymentowanie z ICO i STO oraz będą wspierać tokenizację spółek.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here