Naga Markets
Logo ICO i kryptowalut oraz walutW środę rano w serwisie Bangkok Post pojawiła się informacja, że tajski regulator finansowy zatwierdził stworzenie pierwszego portalu dotyczącego ICO. Securities and Exchange Commission (SEC) podał również informację, że w najbliższej przyszłości powinien opublikować kryteria wydawania pozwoleń na przeprowadzanie ofert tokenów papierów wartościowych (STO).

ICO, a potem STO

Archari Suppiroj z tajskiego SEC powiedziała, że pierwszy autoryzowany portal ICO właśnie uzyskał zgodę ze strony odpowiednich władz, między innymi Ministerstwa Handlu. Nie jest znana jeszcze nazwa strony internetowej ani jej właściciel. Wiadomo jedynie, że należy do podmiotu zagranicznego.

Archari zdradziła, że z wnioskiem o utworzenie portalu dla ICO wystąpiło 7 firm. „Pierwsza oferta ICO będzie dostępna dla prywatnych inwestorów w najbliższej przyszłości wraz z wydaniem królewskiego dekretu dotyczącego cyfrowych aktywów” – dodała.

Digitalizacja innych rodzajów aktywów, na przykład papierów wartościowych, w celu zdobycia funduszy poprzez STO jest nielegalna w Tajlandii, ponieważ podchodzi pod inne przepisy prawne. W przyszłości mają jednak powstać nowe kryteria ułatwiające ten proces. SEC jest zdania, że dzięki nim uda się połączyć nowy dekret królewski z prawem dotyczącym papierów wartościowych.

SEC ma na celu stworzenie ram prawnych, które pozwolą na eksperymentowanie z ICO i STO oraz będą wspierać tokenizację spółek. Archari dodała, że najważniejszą kwestią z punktu widzenia inwestorów powinna być edukacja oraz wnikliwa ocena ryzyka takich przedsięwzięć.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptowaluty wracają do łask w Tajlandii

Tajlandia w ostatnich miesiącach zaczęła łagodzić swoje podejście do kryptowalut i inicjatyw związanych z blockchain. W lutym zeszłego roku kraj częściowo zabronił handlu Bitcoinem i innymi monetami. Bank Tajlandii nakazał bankom komercyjnym odmawiać świadczenia usług obywatelom, którzy mieli kontakt z kryptowalutami. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło i Kraj Uśmiechu powoli otwiera się na nową klasę aktywów.

Na początku roku ogłoszono, że Tajlandia być może będzie głosować z wykorzystaniem technologii blockchain. Tajlandzkie Narodowe Centrum Elektroniki i Technik Komputerowych (NECTEC), jednostka Ministerstwa Nauki i Technologii, zakończyła już tworzenie systemu do głosowania opartego na blockchainie. Program czekają jednak testy.

Na pewno nie zostanie wykorzystany podczas wyborów, które odbędą się za tydzień. Dla kraju, w którym demokratycznie wybierany polityk od blisko dwudziestu lat jest siłą odsuwany od władzy, taki krok może być prawdziwą rewolucją.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here