Naga Markets


Tajlandzki regulator finansowy ma zatwierdzić pięć ofert publicznych ICO, po wejściu nowych regulacji, jak dotąd tylko 5 z 50 projektów spełnia wymogi rejestracyjne.


Jak informuje Bangkok Post, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła nowe regulacje dotyczące kryptowalut na początku tygodnia i spodziewa się, że do końca miesiąca będą one obowiązywać prawnie.

SEC nie ujawniła jeszcze które projekty zostaną zatwierdzone, jednak 5 z nich jest gotowe jako programy pilotażowe. Wcześniej w Tajlandii wystartowały JfinCoin oraz ZMN tokens.

Kryteria SEC

Twórca ICO musi najpierw uzyskać zgodę portalu – powiedziała Tipuda Thavramara, które będą działać jako doradcy finansowy, audytorzy, dbając o przestrzeganie zasad “know your customer” (KYC). Po uzyskaniu takiej zgody, sprawą zajmie się SEC, który ma na to dwa miesiące.

Oprócz tego pojawi się szereg innych warunków dla emitentów m.in minimalny kapitał zakładowy w wysokości 5 milionów batów (równowartość około 150 tyś dolarów). Inwestorzy detaliczni będą mogli zakupić maksymalnie 300 tyś batów (ok 10 tyś dolarów) na projekt lub maksymalnie 70% całej puli tokenów, te regulacje nie dotyczą inwestorów profesjonalnych.

Komisja wyraziła także zdanie, że projekty ICO mają potencjał wzrostu, jednak będzie uważnie współpracować z portalami ICO aby uniknąć potencjalnych oszustw. Przepisy i regulacje mogą być złagodzone, biorąc pod uwagę rosnącą edukację wśród uczestników rynku oraz rosnącą konkurencję.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/CHF, AUD/JPY, NZD/JPY
Następny artykułPrzegląd spółek gamingowych – CD Projekt, 11 bit, Playway
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here