Naga MarketsKlawiatura z klawisze cryptocurrencyPrezes Banku Tajlandii (BoT), Veerathai Santiprabhob podczas ostatniej wypowiedzi potwierdził, że choć bank przygotowuje się pod wprowadzenie i wykorzystanie waluty cyfrowej w strukturach instytucji, to nie nastąpi to wcale szybko. W perspektywie omawianej przez prezesa BoT jest nawet 5 lat. 


“Plan wykorzystania waluty cyfrowej w Tajlandii – zamiast gotówki, nie nastąpi w ciągu najbliższych 3-5 lat” – tak brzmiały niedawne słowa prezes Banku Tajlandii, Veerathai Santiprabhoba. Jak wynika z jego słów, zarząd Banku Centralnego nie wprowadził jeszcze waluty cyfrowej banku, choć przygotowania cały czas trwają – obecnie bank testuje wykorzystanie waluty cyfrowej do rozliczania płatności między instytucjami finansowymi.

Zobacz również: KPMG: Kryptowaluty nie są jeszcze środkiem przechowywania wartości

Prezes BoT przyznał, że wykorzystanie waluty cyfrowej w niektórych krajach rozwiniętych okazało sporym sukcesem – jednak nie jest to łatwy i szybki proces. Głownie z powodu komplikacji na wielu płaszczyznach, edukacji i gotowości do wykorzystania takich rozwiązań przez instytucje oraz wydajności technologicznej. Nowe państwa i kraje rozwijające się będą potrzebowały dużo czasu na przejście na walutę cyfrową i nie nastąpi to w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, powiedział.

Wypowiedź prezesa BoT zainicjowana była po tym, jak Christine Lagarde, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego poprosiła niedawno w swojej wypowiedzi banki centralne na całym świecie, aby w przyszłości zamiast gotówki – rozważyć użycie waluty cyfrowej. Oczywiście wiele wyzwań nadal swoi przed bankami centralnymi nim finalnie będą one wstanie wprowadzić taki system w swoją infrastrukturę – ponieważ korzystnie z waluty cyfrowej na tak wysokim szczeblu jest dość trudne.

Może Cię zainteresować: Pierwszy na świecie kryptowalutowy ETF startuje na szwajcarskiej giełdzie

Z aktualnych informacji wynika, iż Tajlandzki Bank Centralny ma nadzieje na wdrożenie waluty cyfrowej wśród instytucji finansowych w pierwszym kwartale 2019 roku, jednak pełne wprowadzenie może wiązać się z perspektywą 3 do 5 lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here