Naga MarketsObserwowane wcześniej w tym roku działania dużych graczy na rynku kryptowalut, zwanych potocznie „wielorybami”, przyczyniały się do istotnych ruchów ceny. W dniu dzisiejszym zauważono transakcję na dużą skalę na blockchainie Bitcoina, przenoszącą 57 577 BTC, wartych ponad 435 milionów USD według obecnych cen. Czy wpłynie to na notowania wirtualnej waluty? Nie, to już wpłynęło na cenę BTC!


57 577 BTC zmieni właściciela?

Media donoszą, że źródłem transakcji jest wiele adresów, które skonsolidowały sumę, a odbiorcą jest giełda Bittrex.

Transfer sugeruje, że może istnieć zamożny właściciel, bądź właściciele BTC, którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani.

Sieć Bitcoin nadal przeprowadza blisko 300.000 potwierdzonych transakcji dziennie, z tymczasowymi spadkami aktywności. Codziennie mamy do czynienia z kilkoma większymi transakcjami o wartości kilkuset lub niekiedy tysiąca BTC, zazwyczaj przenoszonymi na giełdy lub pomiędzy portfelami giełdowymi.

 

Cena BTC wzrosła o 8,45% w ciagu niespełna 10 minut

Przepływy BTC do i z giełd często skorelowany jest z działaniami cenowymi. Fundusze, które dotarły do Bittrex mogą sugerować próbę ich sprzedaży. Jak można się było spodziewać, działanie to nie zostało obojętne dla inwestorów, którzy natychmiast zareagowali.

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC niemal skokowo wzrosła o 8,45% w ciagu niespełna 10 minut. Równie szybko pojawiła się jednak reakcja podażowa, wskutek której rynek “oddal” już ponad połowę z tych wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRPP postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na dotychczasowym poziomie
Następny artykułWojna handlowa: Indeksy giełdowe odrabiają straty po plotce Bloomberga
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here