Naga MarketsDynamiczne wzrosty kryptowalut z ostatnich paru miesięcy spowodowały, że na rynkach finansowych przybyło wielu anonimowych milionerów. Jeden z nich stał się obiektem szczególne zainteresowania mediów ekonomicznych – w jednym miesiącu na Ethereum zarobił bowiem $200 milionów. Jego jedynym dowodem tożsamości jest klucz portfela kryptowalutowego.


Rządy chcą większej przejrzystości rynku kryptowalut, gdyż…

Nie wiedzą kogo opodatkować, aby uszczknąć chociaż kawałek kryptowalutowego tortu. W zeszłym miesiącu notowania Ethereum w bardzo krótkim czasie z $220 przesuwały się do $400 (w zaledwie da tygodnie), dzięki czemu jeden z inwestorów zwiększył wartość swojego portfela z $55 milionów do ponad $398. Nikt nie wie kim jest tajemniczy multimilioner, a co najważniejsze, na kogo nałożyć niebagatelny podatek od tej sumy.

Jedyna informacja na temat tajemniczego inwestora to klucz do jego portfela Ethereum. 0x00A651D43B6e209F5Ada45A35F92EFC0De3A5184 – w tym momencie znajduje się w nim 680 tysięcy ETH, które wyceniane są na ponad $137 milionów.

Media głównego nurtu, w tym Bloomberg uważają, że tak nagłe wzrosty wartości kryptowalut bez utrzymania odpowiedniego poziomu transparentności mogą pogłębiać procedery przestępcze i prowadzić do prania brudnych pieniędzy. Zdaniem rządzących i komisji nadzoru anonimowość Bitcoina, Ethereum i jemu podobnych nie jest zaletą, a przeszkodą przed zdobyciem jeszcze większej popularności.

Takie działania mogą jednak o dziwo zaszkodzić, a nie pomóc najpopularniejszym kryptowalutom. Regulacja jednych spowoduje, że użytkownicy znajdą kolejne, gwarantujące wyższy poziom prywatności, a błędne koło może trwać niemal w nieskończoność.

Łaska kryptowalut na pstrym koniu jeździ

Chociaż wspomniany tajemniczy trader w połowie czerwca rzeczywiście wielokrotnie zwiększył wartość swojego portfela, to od tego czasu regularnie traci. Granica 400USD w przypadku Ethereum okazała się strefą nie do pokonania i od tego czasu kryptowaluta przesuwa się w trendzie spadkowym (wewnątrz podażowego kanału). Obecne notowania Ethereum sprawdzisz również dzięki polskiej giełdzie BitBay.

ETH/USD H4 – giełda Bitfinex

Istotną rolę w tym momencie odegrają okolice 204.00 (minima z końca czerwca), będące obecnie oporem. Oprócz samych aspektów technicznych, pod uwagę należy wziąć również “fundamenty”:

Źródło: coinmarketcap.com

Jak podaje portal Market Watch, jeszcze pod koniec lutego Bitcoin odpowiadał za 87% łącznej kapitalizacji kryptowalut, w połowie lutego wartość ta skurczyła się drastycznie do 38%. Co jest tego powodem? Przede wszystkim zdecydowany wzrost zainteresowania Ethereum (ETH) – przeskok z 5% notowanych w lutym do rekordowych 32% z czerwca może budzić wrażenie.

Jeżeli kapitalizacja Ethereum pokonała by tą osiąganą przez Bitcoina, wtedy miejsce miałby oczekiwany przez wielu „the Flippening” (od angielsku flip the coin, czyli rzutu monetą).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here