Naga MarketsWzrosty i inwestorOstatnie załamanie rynku dobiega końca. Taka jest przynajmniej opinia jednego z inwestorów, który wydał miliony na zabezpieczenie wielomiliardowej pozycji w razie spadku o 5% w ciągu najbliższych 6 tygodni. Tajemniczy inwestor kupił 16.000 styczniowych opcji put (sprzedaży) na 2.980 S&P, wydając 32 miliony dolarów na ochronę przed 4,5% spadkiem indeksu.


Tajemniczy trader zarobił $10 mln w kilka godzin na spadkach S&P500

Transakcja pojawiła się w poniedziałek, tuż przed publikacją odczytu przemysłowego Markit  PMI, który poprzedzał późniejszy słabszy wyniki indeksu ISM. O ile wskaźnik opublikowany przez Markit był lepszy od oczekiwań, to ISM zaskoczył negatywnie, przez co spadki na rynku akcji pogłębiły się.

Opcje put na spadek
Źródło: zerohedge.com

Jak powiedział Henry Schwartz, prezes Trade Alert iw Nowym Jorku, transakcja jest zabezpieczeniem akcji o wartości 4,8 miliarda dolarów. Cena jednej opcji put wzrosła o 8,3$ do poziomu 25,8 dolarów.

Oznacza to, że podczas gdy rynek nie znajduje się w pobliżu ceny strike – 2.980, tajemniczy inwestor zarobił już nieco poniżej 10 milionów dolarów w niecałe 7 godzin. Oczywiście, jeśli jest to rzeczywiście zabezpieczenie, a nie pozycja spekulacyjna, to równie prawdopodobne, że jego koszyk akcji o wartości 4,8 miliarda dolarów poniósł podobne, jeśli nie większe straty w tym samym okresie czasu. NIe powinno więc dziwić, że na tym niesamowicie niepłynnym rynku,w ostatnim czasie gwałtownie wzrosły zarówno delta dealera, jak i gamma… Rozmawiając z Bloombergiem, Matthew Brill, szef działu handlu instrumentami pochodnymi w Tourmaline Partners, powiedział, że handel opcjami tej wielkości “szybko wywarł nacisk na akcje”, kiedy zostały przekroczone kluczowe poziomy, co przyśpieszyło proces sprzedaży akcji.

Ten duży trade pojawił się zaledwie kilka dni po tym, jak inny (lub być może ten sam) inwestor złożył zlecenie opiewające na 1.75 miliona dolarów na rynku złota, które zakłada możliwe wzrosty tego kruszcu nawet do poziomu 4000$.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here