Naga MarketsKryptowaluta Litecoin LTC na płytce scalonejNa podstawie statystyk sieci Litecoin (LTC) odnotowana została nietypowa transakcja wielkości 36 milionów coinów, czyli 1,16 miliarda dolarów. Prawdopodobnie jest to wynik przenoszenia krypo z portfeli giełd, jednak niektórzy widzą w tym swego rodzaju przegrupowanie jako przygotowanie do bardziej aktywnego czasu dla kryptowalut.

Także traderzy zauważyli znaczny ruch coinów:

Możliwe jest, że część z tych LTC wysyłana jest na giełdy, które zwykle posiadają największe portfele. Ekosystem portfela i obserwowane adresy są źródłem paniki dla inwestorów zainteresowanych kryptowalutami. Mimo, że żaden pojedynczy portfel skupiający LTC nie zawieraj więcej niż 1,56% podaży, tweet z Weiss Ratings sugeruje pojedyncze źródło dużych transakcji:


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Skąd te transfery?

Wygląda jednak na to, że topowe portfele giełdowe po prostu otrzymały fundusze. Zakres powodów takiego działania rozciąga się od planu sprzedaży do przygotowania pod rajd cenowy.

Sieć Litecoin odnotowała ogólny spadek liczby transakcji w ciągu ostatnich miesięcy z rekordowych ponad 226 tysięcy transacki w ciągu 24 godzin do około 26 tysięcy. LTC został wykorzystany do transferu środków do i z giełdy, ale wraz ze spadkiem ogólnego entuzjazmu do handlu, sieć doświadcza ograniczonej aktywności.

Ponadto, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy hashrate Litecoina spadł o około 50%, co zbiegło się z tendencją do osłabienia wydobycia bitcoinów.

Jednakże LTC wciąż pozostaje jedną z bardziej płynnych monet. Silna obecność tej kryptowaluty widoczna jest na azjatyckich giełdach. LTC postrzega się również jako potencjalny wybór inwestorów instytucjonalnych. Ponadto sieć Litecoin jest używana przez aplikację Abra do przechowywania zasobów cyfrowych w inteligentnych kontraktach (ang. smart contracts), gdzie użytkownicy Abra widzą tylko syntetyczną wersję tych zasobów.

Notowania Litecoina w tym tygodniu poruszają się w zakresie ubiegłotygodniowe ruchu między 27,72 USD a 36,85 USD. Podobnie jak na pozostałych kryptowalutach, tak i tu panuje trend spadkowy, który może być kontynuowany po skutecznym wybiciu dołka na 27,72 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here