Naga MarketstaifexPod względem łącznego wolumenu obrotu, tajwańska giełda kontraktów terminowych (TAIFEX) zwiększyła wynik w 2015 roku do 264,5 miliona kontraktów z 202,4 miliona w roku poprzedzającym, co daje przyrost rok do roku na poziomie 30,7%.

TAIFEX posiada bogatą ofertę instrumentów finansowych, włączając w to wymianę walut (FX), kontrakty futures, a także inne kontrakty opcyjne. Średni dzienny wolumen w 2015 roku osiągnął rekordowy wynik i wzniósł się po raz pierwszy ponad punkt odniesienia stanowiący milion kontraktów.

Wzrost wolumenu napędzały głównie cztery flagowe produkty TAIEX Options (TXO), TAIEX Futures (TX), Mini-TAIEX Futures (MTX) oraz Single Stock Futures. O ponad połowę, do 14,3 mln kontraktów zwiększył się obrót funduszami notowanymi na giełdzie (ETF), które w TAIFEX figurują jako Single Stock Futures.

Ponadto w 2015 roku na TAIFEX zaczęto handlować kontraktami na Renminbi (waluta Chińskiej Republiki Ludowej), które zawierają takie pary jak USD/CNT oraz USD/CNH. Zostały one wprowadzone w czerwcu 2015 roku i tylko pozwoliły na zwiększenie obrotu w drugiej połowie roku o 1,1 miliona kontraktów terminowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here