whitebit

Ta spółka spadła dzisiaj o ponad 7%. Czy trend wzrosty jest zagrożony? We wtorek 5 grudnia, jedną z najmocniej tracących spółek na warszawskiej giełdzie jest Creotech Instruments S.A (CRI), której akcje spadły dzisiaj o 7,27%, chociaż szeroki indeks WIG zwyżkował o 0,69%.

  • Akcje Creotech po raz trzeci od lipca spadają z poziomów powyżej 230 zł 
  • Spółka odnotował 3,66 mln zł jednostkowej straty netto w III kwartale 2023 roku
  • Creotech Instruments S.A., lider wśród polskich przedsiębiorstw, odgrywa kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych technologii kosmicznych i specjalistycznej elektronik
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na comparic.pl

Akcje Creotech tracą ponad 7%. Co mogło wywołać spadki? 

Akcjonariusze Creotech nie mogą zaliczyć pierwszych dni w tym tygodniu do udanych, ponieważ jeszcze w piątek notowania spółki znajdowały się na blisko historycznych szczytów przy poziomie 244 zł.Patrząc szerzej CRI znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od początku 2023 roku, kiedy to za jedną akcje trzeba było zapłacić “jedynie” 110 zł. Jednak dynamika obecnych spadków i idące za nimi obroty, mogą zwiastować nadchodzącą korektę.

Notowania CRI. Źródło: stooq.pl
Notowania CRI. Źródło: stooq.pl

Ostatnią istotną informacją, którą opublikowała spółka były wyniki finansowe. Także prawdopodobnie spadki mogą nie wynikać z kwestii fundamentalnej, a może to być realizacja zysku. Jest to już trzeci wyraźny spadek z poziomów 230+, dlatego jakaś forma dystrybucji waloru wydaje się prawdopodobna.

Dla przypomnienia, Creotech Instruments odnotował 3,66 mln zł jednostkowej straty netto w III kwartale 2023 roku, co stanowi wzrost w porównaniu do 2,47 mln zł straty w analogicznym okresie roku poprzedniego. Podobnie, strata operacyjna firmy wzrosła do 3,78 mln zł z 2,71 mln zł rok wcześniej.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Mimo większych strat, spółka odnotowała znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży, osiągając pułap 13,38 mln zł w III kwartale 2023 roku w porównaniu do 7,86 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej. Ten wzrost może być postrzegany jako pozytywny sygnał dla przyszłości firmy, sugerujący rosnące zainteresowanie jej produktami i usługami na rynku.

Przychody operacyjne spółki za okres 9 miesięcy zakończony 30 września 2023 roku wyniosły 33,2 mln zł i były wyższe o 10,2 mln zł analizując analogiczny okres w roku 2022. Wzrost przychodów wynikał w głównej mierze z wyższych przychodów ze sprzedaży w segmencie systemów kwantowych (+1,7 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2022) i w segmencie projektów kosmicznych (+8,1 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2022) oraz z wyższych przychodów z tytułu dotacji (+1,5 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2022) – czytamy w raporcie.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Creotech Instruments S.A., lider wśród polskich przedsiębiorstw, odgrywa kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych technologii kosmicznych i specjalistycznej elektroniki. Firma jest znana z projektów związanych z komputerami kwantowymi, kryptografią kwantową oraz badaniami w dziedzinie fizyki kwantowej i wysokich energii, zyskała uznanie na arenie globalnej.

Znaczącym krokiem w jej historii było debiutowanie na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 roku, po wcześniejszym notowaniu na rynku NewConnect od 12 października 2021 roku, co umocniło jej pozycję jako pioniera w polskim sektorze technologii

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy”


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem walut. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem