Naga MarketsT-Mobile Polska ma umowę z Respect Energy na dostawy 'zielonej' energiiT-Mobile Polska podpisał dwuletnią umowę z firmą Respect Energy na dostawę energii z odnawialnych źródeł energii (OZE), podał operator. Dostawy rozpoczną się od 1 stycznia 2022 r.

“Zgodnie z nową strategią chcemy spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich już w ciągu najbliższych 5 lat, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładano pierwotnie. Tak ambitne cele klimatyczne możemy zrealizować tylko dzięki współpracy z partnerami, którzy podobnie jak my, wierzą, że wspólnymi siłami możemy zadbać o środowisko naturalne zarówno dla nas, jak i przyszłych pokoleń” – powiedział prezes Andreas Maierhofer, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Respect Energy zaznacza, że tylko w 2020 roku klienci firmy korzystający z zielonej energii przyczynili się do redukcji dwutlenku węgla aż o 373 124 ton. “Współpraca z T-Mobile to kolejny krok do osiągnięcia neutralności emisyjnej, a w dalszej perspektywie, życia bez widma degradacji środowiska” – dodał prezes Respect Energy Sebastian Jabłoński.

Respect Energy jest jednym z liderów w segmencie zielonej energii, prowadzącego działalność w 21 krajach na terenie Europy i współpracującego z grupą ponad 450 wytwórców oraz 12 tys. klientów. Jak podkreślają władze spółki, wybudowanie największej elektrowni fotowoltaicznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej w pomorskim Zwartowie, pozwoli zapobiec przedostaniu się do atmosfery aż 5 mln emisji do 2050 r.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej | cena bitcoina wykres | usa 500 | lotos giełda | lotos cena akcji | analiza giełdowa | famur kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here