Naga Marketswystawa T-Mobile salonT-Mobile Polska zakłada, że tegoroczny poziom inwestycji będzie podobny do ubiegłorocznego, a COVID-19 nie powoduje ich zmniejszenia, poinformował prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer.

T-Mobile Polska zakłada, że tegoroczny poziom inwestycji będzie podobny do ubiegłorocznego

“Inwestujemy zgodnie z planem. Poziom inwestycji jest podobny do ubiegłorocznego. Tak więc COVID-19 nie powoduje zmniejszenia inwestycji. Oczywiście, część inwestycji opóźni się, zwłaszcza te dotyczące spektrum. […] Ale nie planujemy w tym roku redukcji inwestycji” – powiedział Maierhofer podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że COVID-10 sprawia problemy spółce w zakresie roamingu.

“Za wcześnie jest, by przedstawiać, jaki będzie to miało wpływ. Ale ta kwestia będzie negatywna dla nas i dla całej branży, ponieważ w szczególności wysokomarżowy roaming – tj. poza Europą – zanikł całkowicie. Podjęliśmy już starania, aby złagodzić skutki. I pomimo negatywnego wpływu jesteśmy przekonani, że zrealizujemy planowane wyniki” – powiedział Maierhofer.

Maierhofer wyjaśnił także, że spółka nie ma planów dotyczących wyłączenia lub sprzedaży własnej infrastruktury, jak planują to niektórzy operatorzy w Polsce. “Doszliśmy do wniosku, że pozostaniemy z naszą siecią w jej obecnym kształcie. Nie rozważamy sprzedaży aktywów na rzecz inwestora finansowego” – podkreślił CEO T-Mobile Polska.

“Z punktu widzenia portfolio produktów, nie ma wątpliwości, że jesteśmy konwergentnym graczem. Ale, oczywiście, zasadniczo nasze wyniki biznesowe i wzrost wiążą się z segmentem mobilnym. Ale jest to zgodne z planem. Ważne jest, aby oferować konwergentne portfolio na rynku, a otrzymujemy z niego bardzo pozytywny odzew. Jeśli chodzi o TV, przez najbliższych 12 miesięcy pozostaniemy przy usługach OTT, choć trwają dyskusje, czy nie rozszerzyć oferty poza OTT” – powiedział też Maierhofer.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here